Data premiery Psychonauts 2 przesunięta na 2020

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 11.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 11.07.2020, 10:57
Data premiery Psychonauts 2, crowdfundingowego hitu z trzema milionami dolarów ze zbiórki, przesunięta została na przyszły rok. Oficjalnym powodem tej decyzji jest dbałość o jakość produkcji, ale wielu fanów Double Fine widzi w tym efekt nabycia studia przez Microsoft. Niezależni producenci sprawdzą się w korporacji?
premiera psychonauts 2 przesunieta
0 Udostępnień

Psychonauts 2 hitem crowdfundingu

Psychonauts 2 jest jedną z tych gier, których powstanie uzależnione było od powodzenia crowdfundingowej zbiórki. Kampania w serwisie Fig (przeznaczonym wyłącznie dla deweloperów gier) zakończyła się sukcesem. Twórcom udało się uzbierać 3,829,024 dolarów, co przebiło oczywiście zakładany cel. Dzięki temu powstanie drugiej części platformówkowego hitu z 2005 roku stało się bardziej niż prawdopodobne.

premiera psychonauts 2 przesunieta

Zbiórkę zakończono w stycznia 2016 roku. Wyprodukowanie gry za kilka milionów potrwać może oczywiście bardzo długo, jednak wielu wspierających było zaciekawionych, jak wyglądała będzie praca deweloperów po nabyciu studia Double Fine przez Microsoft. Samo powstanie gry, i to na wszystkie obiecane platformy (PlayStation 4, Xbox One, PC), jest niezagrożone. Trochę się jednak opóźni.

Kiedy data premiery Psychonauts 2?

Jak wyjaśniają twórcy w notce z serwisu Fig, zmiana w kwestii premiery Psychonauts 2 jest tylko jedna. – Nie powinno być wielu innych znaczących zmian w ogóle, przynajmniej na chwilę obecną… Z jednym wyjątkiem. Teraz naszym celem jest premiera Psychonauts 2 w przyszłym roku – deklarują. – Wiemy, że dłuższe oczekiwanie zawsze jest rozczarowujące, ale wiemy też, że jesteście wspaniałą i wspierającą bandą, która podobnie jak my chce, aby gry były tak dobre jak to tylko możliwe. Ufamy więc, że wszystko zrozumiecie! – wyrażają nadzieję twórcy.

Fanom studia Double Fine spodobać może się relacja jego szefa z tegorocznych targów E3:

Mimo iż data premiery Psychonauts 2 przesunięta została na 2020 rok, inne produkcje studia Double Fine są niezagrożone. Nakładem Bandai Namco ukaże się 20 sierpnia postapokaliptyczny roguelike RAD, w którego zagrać będą mogli posiadacze PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch oraz PC.

Źródło: Fig.co. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments