Deadliest Catch: The Game – zapowiedź symulatora… poławiacza krabów

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 17.09.2019, 9:30 Aktualizacja: 17.09.2020, 9:32
Marzyliście kiedyś o tym, żeby łowić kraby? Deadliest Catch: The Game, czyli symulator krabów od krakowskiego studia Moonlit to odpowiedź na wasze potrzeby. Już w listopadzie gra będzie dostępna na PC we wczesnym dostępie. Znajdziecie w niej zaawansowane metody połowów krabów królewskich i realistyczną rozgrywkę.
Deadliest Catch The Game
0 Udostępnień

Deadliest Catch: The Game, czyli gra na licencji serialu Discovery Channel

Czy Deadliest Catch: The Game dołączy do grona najważniejszych symulatorów? Tego jeszcze nie wiemy, ale jedno jest pewne: to będzie ciekawa aktywność. Deadliest Catch: The Game to symulator poławiacza krabów królewskich. Tytuł opiera się na serialu dokumentalnym Discovery Channel, który polscy widzowie znają jako Najniebezpieczniejszy zawód świata. 16 września na platformie crowdfundingowej Kickstarter ruszyła zbiórka na rozbudowę gry. Obecnie 211 wspierających wpłaciło 4 385 $. Zbiórka ma się zakończyć za 39 dni.

Podstawowy cel akcji ustalono na 15 tys. dolarów kanadyjskich. Przekroczenie kolejnych progów umożliwi przygotowanie dodatkowych elementów, o które najczęściej apelują fani. Jak wskazuje studio Moonlit, chodzi m.in. o rozbudowany system zarządzania załogą i tryb rozgrywki wieloosobowej.

Deadliest Catch: The Game we wczesnym dostępie na PC zadebiutuje w listopadzie. Twórcy planują wydanie gry także na Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Nad symulatorem poławiacza krabów pracuje krakowskie studio Moonlit. Wydawcą będzie Ultimate Games S.A.

Jak będzie wyglądał gameplay?

Deadliest Catch: The Game ma być realistycznym symulatorem 3D z elementami zarządzania. Gracz wcieli się w kapitana tzw. krabowca, czyli statku rybackiego, który jest przygotowany do jednego z najniebezpieczniejszych wyzwań – połowu krabów królewskich na Morzu Beringa.

Rozgrywka obejmie jednak nie tylko sam połów, ale też szereg innych aktywności (m.in. dokładne przygotowanie wyprawy i trzymanie się ustalonego kursu).

Dlaczego akurat poławiacz krabów?

Gra powstaje na licencji serialu produkowanego już od 2005 r. przez Discovery Channel. Twórcy ze studia Moonlit zaznaczają, że tytuł zaoferuje dokładne odwzorowanie warunków znanych z programu i będzie wyróżniać się szczegółowością, wysokim realizmem oraz przywiązaniem do najmniejszych detali. Znajdziemy tam nawet systemy dynamicznych warunków pogodowych i realistycznej fizyki wody.
Dlaczego krakowskie studio postawiło akurat na symulator poławiacza krabów na podstawie serialu?

 

„Deadliest Catch to jeden z najciekawszych seriali dokumentalnych, co potwierdzają jego niesłabnąca popularność i liczne wyróżnienia, w tym prestiżowe nagrody Emmy. Gra jest kierowana oczywiście do miłośników serialu, ale bez żadnych problemów odnajdą się w niej też osoby nieznające tej marki Discovery Channel. Projekt tworzy zespół utalentowanych pasjonatów, których celem jest zapewnienie realistycznej rozrywki na wysokim poziomie. W pracach nad projektem wykorzystujemy również doświadczenie zdobyte przy tworzeniu i wydaniu gry o zbliżonej tematyce – Ultimate Fishing Simulator. Co warte podkreślenia, to obecnie najlepiej oceniana gra wędkarska w historii platformy Steam” – mówi CEO Ultimate Games S.A., Mateusz Zawadzki.

Deadliest Catch: The Game – podsumowanie gry

Główne cechy Deadliest Catch: The Game:

  • premiera w listopadzie 2019 r. na PC (early access),
  • zaawansowane metody połowów krabów królewskich,
  • realistyczna rozgrywka,
  • rozbudowane elementy zarządzania statkiem i załogą,
  • system dynamicznych warunków pogodowych,
  • zaawansowana fizyka wody,
  • możliwości rozbudowy i ulepszania statku,
  • gra na licencji serialu Discovery Channel.

Zbiórka na Kickstarterze: https://www.kickstarter.com/projects/playway/deadliest-catch-the-game

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments