Deadpool 3 znacznie łagodniejszy przez Disneya?

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 7.08.2019, 12:00 Aktualizacja: 7.08.2020, 10:46
Deadpool 3 będzie filmem znacznie łagodniejszym i straci swój charakter? Mimo iż trzecia część nie została jeszcze zapowiedziana, fani martwią się o swojego ulubionego bohatera. Nabycie wytwórni 21st Century Fox przez Disneya może do tego doprowadzić, ale David Leitch jest dobrej myśli.
deadpool 3 w disneyu
12 Udostępnień

Jaka przyszłość czeka Deadpoola w Disneyu?

Po przejęciu wytwórni 21st Century Fox przez Disneya naturalnym pytaniem jest kwestia przyszłości kilku produkcji, które wydają się całkowicie nie pasować do ogólnego profilu Disneya. Jedną z nich jest Deadpool, seria filmów charakteryzujących się poczuciem humoru oraz treściami kierowanymi raczej do widzów starszych. Przemoc i mocny język, zawartość seksualna oraz graficzna nagość – tak charakteryzowana jest kategoria R, do której według amerykańskich standardów zaliczał się film.

W wywiadzie dla Yahoo Movies UK do zmartwień fanów odniósł się David Leitch, reżyser dwóch poprzednich części i potencjalny twórca niezapowiedzianego jeszcze Deadpoola 3. – Wciąż jest zagadkowe, co w Marvelu Disneya chcą zrobić z Deadpoolem. Na podstawie dyskusji, które słyszałem, sądzę jednak, że wszystko to będzie pozytywne. Po prostu starają się znaleźć dobre podejście do tak trudnego filmu jak Deadpool – powiedział dziennikarzom.

Deadpool 3 nie będzie problemem dla Disneya? To się okaże

Niestety, z ust Davida Leitcha nie padły konkretne deklaracje. Co więcej, wydaje się pogodzony z faktem, że Deadpool 3 może być przez Disneya znacznie łagodniejszy. – Deadpool kwalifikuje się do kategorii R, co niekoniecznie pasuje do marki Marvel Cinematic Universe, ale ani Deadpool nie musi być w tej kategorii, ani Disney nie musi robić filmów kierowanych wyłącznie do młodzieży. Sądzę, że znajdziemy porozumienie – dodał.

Jak ma się to do planów Disneya? Po nabyciu wytwórni Fox szef Disneya Bob Iger odniósł się do sprawy w następujący sposób. – Wierzymy, że jest miejsce na produkcje Foksa bez znaczącego wpływu Disneya na ich zawartość. Widzimy, że wśród fanów Marvela jest pewna popularność filmów Deadpoola kierowanych do widzów dorosłych. Zamierzamy dalej ciągnąć ten wózek i może być na to więcej miejsca – zadeklarował na konferencji prasowej.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments