Deathloop z oficjalną datą premiery na PS5 i PC

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 13.11.2020, 9:47 Aktualizacja: 13.11.2021, 13:06
Arkane Studios postanowiło zagrać w otwarte karty i po niedawnej plotce, z której wynikało, że Deathloop ukaże się w maju przyszłego roku, studio oraz Bethesda, będąca w tym układzie właścicielem francuskiego dewelopera, potwierdziły tę informację oficjalnymi kanałami. Co ciekawe, Microsoft uszanował dotychczas zawarte umowy i choć Bethesda oraz Arkane staną się wkrótce częścią Xboksowej rodziny, to gra ukaże się w pierwszej kolejności na PS5 i PC.
0 Udostępnień

Konsolowa wyłączność na nową grę Arkane utrzymywać ma się przez rok

Arkane postanowiło nie zwodzić graczy zbyt długo i po wycieku daty premiery Deatloop na australijskim PS Storze, studio potwierdziło, że gra ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, a konkretnie 21 maja.

Tytuł zapowiadano jako produkcję na wyłączność konsol Sony, co w tym przypadku oznacza, że jednoczesna premiera odbyłaby się również na komputerach osobistych, jednak w międzyczasie wydarzyło się przejęcie Bethesdy i jej wszystkich studiów przez Microsoft. Gigant z Redmond, podobnie jak w przypadku zeszłorocznego The Outer Worlds, uszanował dotychczasowe umowy i gra ukaże się w pierwszej kolejności na PS5 i komputery osobiste. Nie wiadomo na razie, kiedy produkcja pojawi się na rynku w wersjach na Xboksie Series X|S i czy trafi na Xboksa One, ale pod koniec poniższego zwiastuna widnieje informacja, że konsolowa wyłączność obowiązywać ma przynajmniej przez pierwszy rok od premiery.

Deathloop można już kupić w przedsprzedaży, a osoby które się na to zdecydują, dostaną szereg bonusów, w tym ubranko “Jeździec Burzy” dla Colta (jednego z dwóch protagonistów) i jedną błyskotkę (forma wzmocnienia). Jeśli ktoś postanowi złożyć „preorder” na PlayStation 5, to otrzyma również maczetę cesarskiego obrońcy, czyli jedną z dodatkowych broni.

Pozostaje nam zatem czekać i mieć nadzieję, że nie dojdzie do żadnego przesunięcie premiery, bo z pewnością będzie to jedna z ciekawszych gier na nowo generacyjną konsolę Sony, na której póki co nie ma zbyt wielu nowych produkcji. Więcej o samej grze przeczytacie we wpisie dedykowanym Deathloop.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments