Demo Outriders z sukcesem. Tytuł trafił na listę bestsellerów Steam

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 1.03.2021, 12:16 Aktualizacja: 1.03.2021, 12:16
Od zeszłego czwartku zainteresowani mogą sprawdzić, jak na niemal wszystkich platformach “gra i buczy” nowa produkcja People Can Fly, Outriders. Wygląda na to, że możliwość przedpremierowego ogrania produkcji spodobała się graczom – dane ze Steama pokazują spore zainteresowanie użytkowników tej platformy.
outriders premiera
0 Udostępnień

Dobry początek

Mimo problemów z połączeniem się z serwerami Outriders, demo nowej gry People Can Fly spotkało się ze sporym zainteresowaniem, a gracze docenili możliwość przedpremierowego sprawdzenia produkcji. Od czwartku 25 lutego zainteresowani mogą wybierać między czterema udostępnionymi klasami postaci oraz przechodzić nimi i część pierwszego rozdziału, co wystarcza na kilka godzin zabawy. Studio nie podało jeszcze oficjalnych wyników, ale z pomocą przychodzi Steam Charts oraz baza danych platformy Valve.

Według pierwszego serwisu liczba jednocześnie grających w Outriders przekroczyła 36 tysięcy użytkowników. Steamdb sugeruje jeszcze lepszy wynik – najwyższy sugerowany rezultat to ponad 55 tysięcy osób, które w tym samym momencie postanowiło wybrać się na wycieczkę na Enoch, planetę będącą miejscem akcji gry. Oprócz problemów z serwerami użytkownicy narzekali również na kilka innych mankamentów, w tym wolno rozkręcający się prolog, system osłon czy “sztywne” strzelanie. Zdaje się jednak, że gracze postanowili zaufać People Can Fly – Outriders znalazło się na liście steamowych bestsellerów.

Gra na liście bestsellerów

Gra nie pobiła co prawda Valheim, które trafiło już do ponad 4 milionów graczy, ale 7. miejsce i tak robi wrażenie. Zwłaszcza że to jedynie przedsprzedaż, a Outriders ukaże się na wielu innych platformach, w tym konsolach poprzedniej generacji, o których to – jak powiedział Piotr Nowakowski, główny projektant rozgrywki, w wywiadzie dla MP1ST– People Can Fly “nigdy nie zapomni”. To kolejna szpila wbita w konkurencję m.in. CD Projektu, którego Cyberpunk 2077 na bazowych PlayStation 4 i Xboksie One pozostawiał wiele do życzenia.

Oby tylko buńczuczny marketing został potwierdzony przez dobrze działającą i dopracowaną produkcję, a o tym, czy tak właśnie będzie, przekonamy się już pierwszego kwietnia. Wtedy właśnie gra będzie miała swoją premierę na PS4, PS5, Xboksie One, Xboksie Series X|S, Stadii i komputerach osobistych (możecie sprawdzić wymagania sprzętowe), w tym w usłudze GeForce Now.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
10 miesięcy temu

Ta gra ma dobrą fabułę przypominającą Mass Effect Andromeda, przynajmniej na początku, potem to już inna historia. Natomiast sam gamplay jest bardzo sztampowy i niczym się nie wyróżnia na tle Destiny 2, Anthem, czy The Division. Dla mnie to taki płatny klon Destiny 2