Demon’s Souls powróci jako remake na PlayStation 5!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.06.2020, 14:09 Aktualizacja: 23.07.2021, 12:52
Remake zawsze jest dość ryzykowny. Na gruncie filmowym bardzo często wzbudza wiele kontrowersji i w wielu przypadkach okazuje się, że „tamten był lepszy”, ale w świecie gier efekty są zazwyczaj znacznie lepsze. Na podobny efekt liczą deweloperzy z SIE Japan Studio oraz Bluepoint Games, którzy przygotowują remake Demon’s Soul – wydanej w 2009 roku gry akcji z elementami RPG.
Remake Demon's Souls trafi na PS5!
10 Udostępnień

W artykule na temat premiery Demon’s Souls na PlayStation 5 poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się premiera remake’u Demon’s Souls?

Dokładny termin wypuszczenia gry na rynek nie jest jeszcze znany. Przypomnijmy, że Demon’s Souls to gra akcji z elementami RPG z 2009 roku, którą przygotowało studio FromSoftware. Została wydana wyłącznie na PlayStation 3, ale jak się okazuje, nie jest to koniec życia tej gry.

W najbliższej przyszłości ponownie trafi na konsole Sony, lecz nowej generacji – PlayStation 5. Sama produkcja również zaoferuje coś zupełnie nowego, albowiem nie należy się spodziewać zremasterowanej wersji gry, lecz jej remake’u. Za zbudowanie nowej gry odpowiadają dwie firmy – SIE Japan Studio oraz Bluepoint Games, mające już doświadczenie w projektowaniu remake’ów, czego dowodzi Shadow of the Colossus w wydaniu na PlayStation 4.

Na PS5 znów uratujemy królestwo Boletarii

Nie wiadomo, jakich zmian możemy się spodziewać w obrębie fabuły względem historii z pierwowzoru. Podstawowe wątki nie powinny jednak ulec zmianie i nie wydaje się, aby twórcy remake’u chcieli na siłę modyfikować to, co sprawdziło się ponad dziesięć lat temu w produkcji studia FromSoftware.

Akcja Demon’s Souls rozgrywa się w średniowiecznych realiach dark fantasy na terenie królestwa Boletarii. Na skutek bezmyślnych decyzji władającego nim króla ściągnięte zostały zagrażające społeczności, pochłaniające ludzkie dusze demony. Sytuacja jest tragiczna i wszystko zmierza ku totalnej destrukcji. Na szczęście pojawia się nasz bohater, który stanowi ostatnią deskę ratunku oraz nadzieję na unicestwienie zła.

Remake postawi na eksplorację świata Demon’s Souls

Także w kwestii gameplayu warto, aby twórcy remake’u na PS5 pozostali pod wieloma względami zgodni z oryginalnym konceptem. Przypomnijmy, że rozgrywkę w Demon’s Souls rozpoczynamy (co nie jest wielce zaskakujące) od stworzenia bohatera. Możemy wybrać określić jego imię, płeć, warunki fizyczne oraz klasę – jedną z dziesięciu dostępnych; każdą cechują inne parametry, umiejętności, czary oraz poziom doświadczenia.

Demon’s Souls charakteryzuje dość duża swoboda w eksplorowaniu rozbudowanego świata. Oczywiście można wskazać wiodące, przynależne do głównej linii fabularnej wątki, niemniej realne jest wykonywanie wielu zadań w zgodzie z własną wyznaczoną ścieżką. To na pewno istotna cecha gry, albowiem chyba każdy użytkownik lubi czuć jak najmniejsze ograniczenia w rozgrywce i nie postępować według z góry ustalonego szablonu.

W Demon’s Soul do dyspozycji pozostaje naprawdę niemały arsenał. Repertuar zarówno standardowych broni, jak i czarów jest bardzo bogaty, co wpływa na niepowtarzalne możliwości rozwiązania danej akcji. O rozwoju bohatera decyduje pokonywanie kolejnych przeciwników i zabieranie ich dusz. Pełnią one rolę również waluty i mogą być wykorzystywane przy doskonaleniu swojego uzbrojenia, czy zakupu zupełnie nowej, lepszej broni.

Miejmy nadzieję, że w Demon’s Souls w wersji na PlayStation 5 będziemy mogli zagrać nie tylko indywidualnie, lecz także w towarzystwie. Dostępny tryb wieloosobowy to cecha gry z 2009 roku, w którym bardzo ciekawą możliwością było pozostawienie dla innych użytkowników różnych informacji. Przykładowo mogliśmy ostrzec innych, albo sami zostać uprzedzeni, o czyhających w pobliżu niebezpieczeństwach. Takie zabiegi czynią formę współpracy jeszcze bardziej zajmującą.

Warstwa graficzna w Demon’s Souls prezentuje się znakomicie, zarówno od strony scenerii, jak i modeli bohaterów, zatem jeszcze lepszych rezultatów możemy się spodziewać w remake’u. W końcu jest to podstawowe uzasadnienie dla odświeżenia danej gry – wykorzystać współczesne możliwości technologiczne i ukazać coś w lepszy, większej jakości sposób. A PlayStation 5 jako konsola nowej generacji powinna być do tego idealnym narzędziem.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments