DiRT 5. Premiera zapowiedziana oficjalnie!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.05.2020, 14:30 Aktualizacja: 8.05.2020, 14:30
Studio Codemasters oficjalnie zapowiedziało DiRT 5 - nową odsłonę popularnej wyścigowej serii. To ósma część Dirt, a jednocześnie czternasty tytuł w Colin McRae Rally. Do momentu już teraz mocno wyczekiwanej premiery jeszcze trochę poczekamy, ale możemy już podać najważniejsze na jej temat informacje.
dirt 5 - premiera gry już w październiku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Dirt 5 poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery DiRT 5?

Nie poznaliśmy jeszcze szczegółowej daty ukazania się omawianej gry na rynku, lecz możemy być pewni, że wydarzy się to w październiku bieżącego roku. Oczywiście przy optymistycznym scenariuszu, iż żaden wirus czy inne niebezpieczeństwa nie wpłyną na przesunięcie terminu.

DiRT 5 ukaże się w wersji na Microsoft Windows (do pobrania za pośrednictwem platformy Steam), PlayStation 4, Xbox One, a także konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Na 2021 rok zaplanowano wydania egzemplarza przeznaczonego na Google Stadia.

Wraz z rozwojem sytuacji i poznawaniem kolejnych informacji nasz artykuł będzie aktualizowany i na pewno niebawem będziemy mogli podać szczegóły dotyczące wymagań sprzętowych albo cen za grę.

Co wiemy o gameplayu DiRT 5

Skoro jesteśmy świeżo po oficjalnej zapowiedzi, to przed nami jeszcze sporo do odkrycia – przede wszystkim w związku z samą rozgrywką. Twórcy zapewniają, że gameplay zawierać będzie nowe elementy, które nadadzą serii świeżości, a użytkownikom poczucia rozwoju cyklu. Oczywiście DiRT 5 przeznaczony będzie zarówno dla indywidualistów, jak i graczy chętniej korzystających z trybu multiplayer i zabawy w towarzystwie. Przy opcji podzielonego ekranu jednocześnie pościgać się będą mogły aż cztery osoby.

W najnowszej części serii na użytkowników czekają trasy z całego świata. Zostaniemy zaproszeni m.in. do Stanów Zjednoczonych Ameryki i Brazylii, zwiedzimy także Chiny, Norwegię czy Włochy. Wydarzenia rozgrywać się będą o odmiennych warunkach atmosferycznych oraz w innych porach roku, zatem bez wątpienia nie będziemy znużeni powtarzalną scenerią i za każdym razem doświadczymy czegoś nowego.

Z innych ważnych informacji warto odnotować zamiar rozbudowania trybu kariery i wyższy poziom decyzyjności użytkownika, co bezpośrednio będzie warunkować rozwój i losy jego kierowcy. Poszerzony zostanie zakres dostępnych modeli samochodów rajdowych oraz ich wariacji.

Gra zaprezentowana także na Xbox Series X

Nieprzypadkowo temat premiery DiRT 5 podejmujemy właśnie dziś. Jej zapowiedź stanowiła jeden z najważniejszych momentów wczorajszego pokazu Xbox Inside. Tytuł Codemasters znalazł się w gronie trzynastu gier na konsolę nowej generacji, które już teraz stanowić mają pokusę do kupienia kolejnego sprzętu do grania ze znaczkiem Microsoftu.

Gracze, którzy nabędą DiRT 5 w wydaniu na Xbox One, otrzymają bezpłatną aktualizację do wersji na Xbox Series X. Omawiana gra skorzysta z programu Smart Delivery na konsolach Microsoftu. Wyścigi na tej konsoli mogą być wyjątkowo atrakcyjnie, m.in. ze względu na spodziewaną rozdzielczość 4K i płynność na poziomie 60 klatek na sekundę oraz bardzo krótkie czasy ładowania.

Zobacz także:
FIFA 20 FUT: Ultimate Squad już dziś!
Aktualności o grach, 5 Cze 2020
PS Store. Promocje i zniżki wypełniły sklep PS4
Aktualności o grach, 5 Cze 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o