DiRT 5. Premiera przesunięta, ale tylko nieznacznie

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.08.2020, 9:12 Aktualizacja: 12.08.2021, 9:13
Studio Codemasters zdecydowało się na przesunięcie premiery DiRT 5, nowej odsłony popularnej wyścigowej serii. To ósma część DiRT, a jednocześnie czternasty tytuł w serii Colin McRae Rally. Do momentu już teraz mocno wyczekiwanej premiery poczekamy tydzień dłużej, ale jesteśmy przekonani, że naprawdę warto!
dirt 5 - premiera gry już w październiku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery DiRT 5 poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczono datę premiery DiRT 5?

Jeszcze niedawno premiera DiRT 5 zapowiadana była na początek października. Studio Codemasters, będące niekwestionowanym liderem w gatunku gier wyścigowych, poinformowało jednak o nieznacznym przesunięciu tego terminu. Obecnie obowiązująca data premiery DiRT 5 to 16 października 2020 roku (dla nabywców Amplified Edition trzy dni wcześniej).

Produkcja ukaże się w wersji na Microsoft Windows (do pobrania za pośrednictwem platformy Steam), PlayStation 4, Xbox One, a także konsole nowej generacji – PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Na 2021 rok zaplanowano wydania egzemplarza przeznaczonego na Google Stadia.

Co wiemy o gameplayu nowej wyścigówki Codemasters?

Twórcy zapewniają, że gameplay zawierać będzie nowe elementy, które nadadzą serii świeżości, a użytkownikom poczucia rozwoju cyklu. Oczywiście DiRT 5 przeznaczony będzie zarówno dla indywidualistów, jak i graczy chętniej korzystających z trybu multiplayer i zabawy w towarzystwie. Przy opcji podzielonego ekranu jednocześnie pościgać się będą mogły aż cztery osoby.

W najnowszej części serii na użytkowników czekają trasy z całego świata. Zostaniemy zaproszeni m.in. do Stanów Zjednoczonych Ameryki i Brazylii, zwiedzimy także Chiny, Norwegię czy Włochy. Wydarzenia rozgrywać się będą o odmiennych warunkach atmosferycznych oraz w innych porach roku, zatem bez wątpienia nie będziemy znużeni powtarzalną scenerią i za każdym razem doświadczymy czegoś nowego.

Z innych ważnych informacji warto odnotować zamiar rozbudowania trybu kariery i wyższy poziom decyzyjności użytkownika, co bezpośrednio będzie warunkować rozwój i losy jego kierowcy. Poszerzony zostanie zakres dostępnych modeli samochodów rajdowych oraz ich wariacji. Warto przypomnieć również, że DiRT 5 będzie grą znacznie przystępniejszą niż na przykład recenzowane przez nas DiRT Rally 2.0, przedkładając fajną i dynamiczną zabawę ponad realizm.

Poznaj wymagania sprzętowe DiRT 5

Przed październikową premierą znamy już wymagania sprzętowe DiRT 5 w wersji optymalnej oraz minimalnej. Czym się od siebie różnią?

Minimalne wymagania sprzętowe DiRT 5:

  • System: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i3-2130 3,4 GHz lub AMD FX-4300 3,8 GHz
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 480
  • Miejsce na dysku: 60 GB

Rekomendowane wymagania sprzętowe DiRT 5:

  • System: Windows 10 64-bit
  • Procesor: Intel Core i5-9600K 3,7 GHz lub AMD Ryzen 5 2600X 3,6 GHz
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 Ti lub AMD Radeon RX Vega 64
  • Miejsce na dysku: 60 GB
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments