Dochody z Apex Legends maleją. Co się dzieje?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 24.05.2019, 16:06 Aktualizacja: 24.05.2020, 16:06
Na rynku strzelanek battle royale zrobił się straszny tłok i nie wszyscy wytrzymują morderczą konkurencję. Respawn Entertainment deklaruje powolny i stabilny rozwój, jednak brak stale dostarczanego świeżego contentu odbija się na wynikach. Dochody z Apex Legends spadły od lutego dramatycznie.
5 Udostępnień

Powolny rozwój eksplozywnej gry

Trudno mówić o fenomenie Apex Legends bez emocji. Zaledwie miesiąc po cichej i niemal ukrywanej przed mediami premierze gra przyciągnęła do siebie pięćdziesiąt milionów graczy. Taka popularność oczywiście cieszy twórców, jednak stawia ich również przed wyzwaniami. Z cheaterami Respawn Entertainment jako tako sobie radzi (od premiery zbanowanych zostało ponad 770 000 kont!), planowana jest wersja Apex Legends Mobile na urządzenia przenośne, a i plany twórców brzmią dość sensownie.

apex legends

Czego spodziewać powinniśmy się po Apex Legends w najbliższym czasie? Tego dowiedzieliśmy się przy cokwartalnym raporcie wydawcy gry. – W chwili obecnej jesteśmy skupieni na dostarczaniu długofalowej usługi dla tej olbrzymiej globalnej społeczności. W naszych planach co do nowych sezonów znajduje się solidniejsza zawartość przepustki bojowej, nowe legendy oraz ekscytujące zmiany w obrębie świata przedstawionego – zadeklarował Andrew Wilson na konferencji prasowej poświęconej wynikom sprzedażowym Eelectronic Arts.

Dochody z Apex Legends jednak maleją

Deklaracja naturalnego, powolnego rozwoju bez wywoływania wśród pracowników firmy tak zwanego crunchu (czyli przeładowania nadgodzinami w końcowej fazie prac nad produktem) brzmi naprawdę ładnie, jednak takie działanie naturalnie odbija się na wynikach finansowych gry. Branża gier nie wybacza nawet najbardziej nobilitującej rozważności, a w dobie sieciowych produkcji stale obdarzanych świeżym contentem znacząco wpływa na wskaźniki ekonomiczne.

apex legends

Firma analityczna SuperData ocenia, że gra zarobiła w kwietniu około 24 milionów dolarów. Nie brzmi to źle, jednak porównanie tego okresu z lutym wypada o wiele bardziej blado. Darmowa strzelanka battle royale po niezwykle eksplozywnym otwarciu zarobiła w miesiącu premiery 75% więcej. Miejmy nadzieję, że prezentacja Apex Legends zapowiedziana na targi E3 ożywi nieco grę i jej fanów. Byłoby naprawdę dobrze, gdyby choć raz wygrali producenci podchodzący do swoich pracowników oraz przygotowywanego przez nich produktów po ludzku.

Źródło: Push Square. Grafika: Materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments