Dom z papieru: spoilerujemy czy Nairobi umarła w 4 sezonie serialu

Michał Wieczorek Seriale Publikacja: 9.04.2020, 9:00 Aktualizacja: 9.04.2021, 9:07
Netflix wypuścił w grudniu trailer, który nakazuje zadać kilka pytań dotyczących bohaterów, a szczególnie Nairobi. Po premierze 4. sezonu Domu z papieru wiemy już, czy Nairobi przeżyła dramatyczną scenę z trzeciej części La casa de papel i jak ostatecznie skończył się jej wątek. A może wciąż jest otwarty i czeka na 5. sezon? Sprawdźcie spoilery!
nairobi - dom z papieru
36 Udostępnień

Wiemy już, czy Nairobi umarła w 4. sezonie Domu z papieru [SPOILER]

Biorąc pod uwagę, że artykuł z zapowiedzią poświęcony Nairobi cieszy się po premierze 4. sezonu Domu z papieru olbrzymią popularnością, postanowiliśmy uzupełnić go o spoiler poświęcony postaci Nairobi. Opisaną kilka akapitów niżej sytuację z 3. sezonu twórcy La casa de papel postanowili rozwiązać w sposób, który nie będzie niczym dziwnym dla entuzjastów serialu, a liczne grono antyfanów skłoni do ponownego popukania się w głowę.

Czy Nairobi umarła w 4. sezonie Domu z papieru? Tak, ale nie było to tak proste jak myślicie!

  1. Rana po postrzale z finału 3. sezonu została opatrzona przy pomocy wideokonferencji z pakistańskim chirurgiem (oczywiście przerwanej w najbardziej dramatycznym momencie przez zakłócenia sygnału).
  2. Nairobi ma się coraz lepiej, a Bogota przygotowuje jej nawet specjalny wózek do poruszania się po banku.
  3. Oswobodzony szef ochrony banku próbuje udusić ją poduszką, ale bohaterkę udaje się uratować. Napastnik jednak zbiega.
  4. Po scenie rozmów Nairobi ze wszystkimi bohaterami po raz kolejny znajduje się na muszce szefa ochrony, który tym razem mimo długich negocjacji dopina swego i zabija bohaterkę.

Co stało się z Nairobi w 3. sezonie serialu? [SPOILER]

Dla wielu osób Nairobi jest jedną z lepiej napisanych i zagranych postaci w całym La Casa de Papel. Trudno się z nimi nie zgodzić. To bohaterka z ciekawą podbudową w formie trudnej, narkotykowej przeszłości, tęskniąca za utraconym dzieckiem, obwiniająca się albo walczącą z jednostronnymi uczuciami.

Nairobi nie miała na pewno łatwo, jednakże jest silną, kobiecą postacią, co pokazuje niejednokrotnie w serialu i na co zwracaliśmy szczególną uwagę w recenzji Domu z papieru 3. Jak będzie wyglądała przyszłość tej bohaterki w nadchodzącym czwartym sezonie?

Niestety, nawet silne postaci raczej nie wygrają ze stalową kulą przebijającą ich ciało. Taki właśnie los spotkał Nairobi. Pod koniec ostatniego odcinka trzeciego sezonu bohaterka została omamiona przez inspektor Alicię Sierra, która zwabiła ją do okna pod pozorem możliwości ujrzenia dawno nie widzianego dziecka.

Jedna chwila nieuwagi i snajper postrzelił ulubienicę wielu fanów serialu.

Bohaterka Domu z Papieru jednak żyje? Sprawdź trailer 4 sezonu

Netflix na początku grudnia wypuścił trailer czwartego już sezonu swojej produkcji. Widać na nim bohaterów serialu, w tym także te domniemane martwe, a konkretnie Nairobi i samego Berlina. Berlin co prawda pojawia się w ramach retrospekcji w trzecim sezonie, choć wiemy doskonale, że oficjalnie nie żyje. Czy w takim razie jest nadzieja na to, że Nairobi jednak przeżyła postrzał?

Identyczna sytuacja miała miejsce w przypadku zapowiedzi trzeciego sezonu La Casa de Papel. Ujrzeliśmy wtedy pod koniec uśmiechającego się Berlina, a jego udział w serialu okazał się właśnie jedynie wspomnieniami. Możemy mieć jednak nadzieję, że niepokazanie martwej Nairobi pod koniec ostatniego sezonu jest celowym zabiegiem twórców i bohaterka przeżyje postrzał.

Co jeszcze ciekawi widzów serialu? Wielu z nich zastanawia się nad rozwinięciem wątku romantycznego między Rio a Tokio, który w trzecim sezonie nie wszystkich satysfakcjonował. O tym oraz losie Nairobi będziemy mogli przekonać się już 3. kwietnia 2020 roku, kiedy odbędzie się premiera czwartego sezonu Domu z papieru na platformie Netflix.

Grafika: Netflix.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments