Dr. Mario World z dwoma milionami pobrań

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.07.2019, 14:00 Aktualizacja: 15.07.2020, 13:40
Dr. Mario World z 2 milionami pobrań zakończyło swoje pierwsze siedemdziesiąt dwie godziny na rynku. Darmowa gra Nintendo to kolejna próba podbicia segmentu mobile przez Nintendo. Według analityków raczej poprawna, choć tylko w porównaniu z przedstawicielami gatunku gier logicznych.
dr mario world 2 miliony pobran
4 Udostępnień

Dr. Mario World pobrane 2 miliony razy

Jak donosi firma analityczna Sensor Tower, w pierwsze trzy dni po premierze Dr. Mario World pobrane zostało 2 miliony razy. Piąta gra mobilna ze stajni Nintendo przyniosła w tym czasie dochód z mikrotransakcji na poziomie 100 tysięcy dolarów. Pod względem pobrań na starcie Dr. Mario World zostało wyprzedzone przez niemal wszystkie pozostałe produkcje, kiepsko jest również z ogólnym dochodem brutto. Znacznie lepszym wynikiem pochwalić mogła się chociażby Dragalia Lost, mimo iż w pierwszych 72 godzinach od premiery dostępna była na tylko pięciu rynkach.

dr mario world 2 miliony pobran

Analitycy Sensor Tower zwracają uwagę, że w żadnym wypadku nie powinniśmy tu mówić o porażce. W porównaniu z gatunkowymi odpowiednikami, monetyzacja produkcji Nintendo wyglądać ma całkiem nieźle.

Co to Dr. Mario?

Dr. Mario World pobrane 2 miliony razy przez graczy z wielu części świata (produkcja wciąż nie jest niestety dostępna w Polsce) to puzzle’owa gra logiczna. Oparta została na wciągającej mechanice łączenia ze sobą trzech elementów, w przypadku tej konkretnej gry będących lekarstwami. W porównaniu do konkurentów takich jak chociażby słynna Candy Crush Saga, elementem przyciągającym do Dr. Mario World ma być obecność lubianego na całym świecie bohatera w czerwonym kubraku białym kitlu.

Pierwsza odsłona Dr. Mario ukazała się w 1990 roku na konsole NES. Dr. Mario World jest z kolei gra przeznaczoną na urządzenia mobilne z systemami iOS lub Android.

Źródło: Sensor Tower. Grafika: materiały prasowe, Sensor Tower.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments