Dying Lights 2 grą na lata – obiecuje Techland

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 18.06.2019, 10:00 Aktualizacja: 18.06.2020, 7:31
Nadchodząca wielkimi krokami nowa generacja sprzętu nasuwa wielu graczom pytanie o przyszłość produkcji, których premiera pokryje się ze startem sprzedaży PS5 i nowego Xboksa. Konrad Jaskuła, przedstawiciel Techlandu, nie ma jednak wątpliwości, że Dying Light 2 będzie grą popularną przez lata.
dying light 2 gra
19 Udostępnień

O Dying Light 2 wciąż wiemy niewiele pewnego

Gra Techlandu nie doczekała się na tegorocznym E3 tak hucznej zapowiedzi jak Cyberpunk 2077 z Keanu Reevesem, ale jej twórcy mają jeszcze sporo czasu. Premiera Dying Light 2 zapowiedziana jest bowiem na wiosnę 2020 roku. Mimo iż gra CD Projektu jest obecnie zdecydowanie na topie, sequel hitowej gry o zombie wcale nie stoi na przegranej pozycji. Wielu graczy, których RPG kompletnie nie pociąga jako gatunek, zachwyciło się otwartym światem pierwszej części Dying Light, będącej pierwszoosobowym survival horrorem osadzonym w otwartym świecie.

Niestety, Dying Light 2 pod wieloma względami wciąż pozostaje dla nas zagadką. Po wspomnianych targach pozostał nam głównie krótki trailer, prezentujący fragment rozgrywki. Choć sam w sobie nie jest specjalnie angażujący, efektowna końcówka daje nadzieję na równie emocjonujący gameplay.

Przy okazji pokazów prasowych dziennikarzom udało się zapytać przedstawiciela Techlandu o potencjalną przyszłość Dying Light 2. Gra ukaże się przecież w okolicach spodziewanej premiery PlayStation 5 oraz następcy Xboksa, skrywającego się pod kryptonimem Project Scarlett. Pytanie było więc uzasadnione, chociaż znając podejście polskiego dewelopera można było się spodziewać tylko jednej odpowiedzi.

Techland obiecuje, że Dying Light 2 będzie grą na lata

Odpowiedź przedstawiciela Techlandu na pytanie o cykl życia Dying Light 2 opublikował portal DualShockers. – Już teraz możemy potwierdzić, że zamierzamy wspierać grę przez lata – zadeklarował Konrad Jaskuła. Sensowność takiego działania wydaje mu się oczywista. – Na rynku wciąż będzie wiele konsol, które potrzebowały będą wsparcia. Gracze będą używać sprzętu obecnej generacji, więc rynek nadal będzie tak duży jak obecnie. Liczba graczy nie zmniejszy się – wyjaśnił.

Czyżby to właśnie polscy producenci mieli sprawić, że nie będziemy ustawiali się w kolejkach po nowy sprzęt z chwilą pojawienia się go na rynku? Jeżeli premiera PlayStation 5 oraz Xbox Scarlett zbiegnie się w czasie z wydaniem Dying Light 2 i Cyberpunk 2077, przez kilka miesięcy możemy nie mieć zwyczajnie czasu, by udać się do sklepu po nową konsolę!

Źródło: DualShockers. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments