Dzień Gwiezdnych Wojen już dziś. May the 4th be with You!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 4.05.2021, 13:01 Aktualizacja: 4.05.2022, 13:01
4 maja, jak każdego roku, fani uniwersum Gwiezdnych Wojen mają swoje święto. Właściciele marki Star Wars przygotowali dla nich szereg atrakcji.
0 Udostępnień

Fot. Twitter/Star Wars: The Bad Batch

Dlaczego święto Gwiezdnych Wojen przypada na 4 maja? Powód jest dość nietypowy, a zarazem bardzo prosty: Słynna filmowa sentencja „May the Force be with You!” wymawiana jest bardzo podobnie do „May the 4th be with You!”. Ponadto miesiąc ten był czasem premiery dla pierwszych sześciu części gwiezdnej sagi. Do zerwania z tradycją doszło dopiero w 2015 roku i trafieniem na ekranu siódmej odsłony cyklu, ale nie zmieniło to tego, że cały świat obchodzi Dzień Gwiezdnych Wojen 4 maja… za wyjątkiem Los Angeles. W Mieście Aniołów obchody odbywają się 25 maja, czego powód stanowi termin premiery Nowej Nadziei.

Już dziś świętować będzie można z pierwszym odcinkiem The Bad Batch. 4 maja na platformie Disney+ zadebiutuje nowy serial animowany, stanowiący spin-off The Clone Wars. To historia o klonach z Wielkiej Armii Republiki, które przeobrażone zostają w żołnierzy Imperium. Na serial składać się będzie szesnaście epizodów. Oczywiście polscy widzowie będą musieli trochę poczekać z seansem, ponieważ platforma Disney+ wciąż nie jest dostępna na terenie naszego kraju.

Na tym nie koniec filmowo-serialowych nowości. 4 maja do oferty Disney+ crossover kultowej rodzinki Simpsonów oraz Gwiezdnych Wojen. Krótkometrażowa produkcja Maggie Simpson in The Force Awakens From Its Nap powinna zadbać o dobry nastrój i dostarczyć widzom wielu powodów do śmiechu.

O międzynarodowym dniu Gwiezdnych Wojen nie zapomniano także w branży gier. Na popularnych platformach Steam, GOG oraz Epic Games Store przeceniono szereg tytułów – od 50 do nawet 75%. Przykładowo na pierwszym z serwisów wśród najważniejszych wyprzedaży można wskazać Star Wars Jedi: Upadły zakon (teraz 89,95 złotych) czy Star Wars Battlefront II (po obniżce 41,97 złotych). Każda z platform – Steam, GOG i Epic Games Store – przygotowała specjalną zakładkę z dokładnym wykazem produkcji objętych promocją. Różnicowe cenowe pomiędzy serwisami są stosunkowo niewielkie, najczęściej oscylują w okolicach złotówki. Wszystkie wyprzedaże potrwają do najbliższego czwartku, 6 maja.

Dla sympatyków jednej z najbardziej kreatywnych zabawek na świecie także mamy dobre wieści. Z okazji 4 maja do sprzedaży trafił zestaw LEGO Star Wars 75308 R2-D2. To pierwsza wielkoskalowa wersja kultowego robota, za którą zapłacimy obecnie 899,99 złotych. R2-D2 oferuje szereg technik oraz funkcji. Może zmieniać pozycję i się poruszać, obracać głową, badać teren wysuwanym peryskopem, a w specjalnej komorze znajduje się miejsce na mini replikę miecza świetlnego Luke’a Skywalkera. W zestawie znajduje się także wyjątkowy klocek LEGO upamiętniający 50. rocznicę powstania wytwórni Lucasfilm.

Z racji, iż Dzień Gwiezdnych Wojen tak naprawdę jeszcze się nie rozpoczął (należy mieć na uwadze różnice pomiędzy polską a amerykańską strefą czasową), to najważniejsze informacje będą dopiero napływać. W celu bycia na bieżąco z wszelkimi doniesieniami oraz atrakcjami warto śledzić profil Star Wars na Instagramie.

Możecie nas śledzić na Facebooku i Instagramie.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments