Dziennik 29 – gra książkowa oparta na zagadkach! [ZAPOWIEDŹ]

Michał Małysa Gry planszowe Publikacja: 11.03.2019, 17:30 Aktualizacja: 25.03.2020, 12:57
Dziennik 29 to najnowsza i chyba jedna z najciekawszych propozycji od wydawnictwa FoxGames. To gra w formie książki, w której trzeba rozwiązywać zagadki, aby móc przejść dalej. Tajemnica, którą mamy rozwiązać, to dlaczego nagle w 29. tygodniu prac wykopaliskowych zniknął cały zespół badawczy.
0 Udostępnień

Tajemnica obcej cywilizacji

Minął już 28. tydzień tajnych prac wykopaliskowych, które miały przybliżyć ludzkość do poznania sekretu obcej cywilizacji. W 29. tygodniu stało się jednak coś niezwykłego. Zniknął cały zespół – dosłownie rozpłynął się w powietrzu. Został po nim tylko tajemniczy dziennik. Zadaniem graczy jest rozwiązanie tajemnicy ich zniknięcia. Aby to zrobić, będą musieli rozwiązywać zagadki, dzięki którym będą zdobywać kolejne klucze i kontynuować rozgrywkę.

Dziennik 29 nie jest zwykłą książką z zagadkami – to interaktywna gra, do której gracze będą potrzebować smartfona lub jakiegokolwiek urządzenia z dostępem do internetu i ołówka. Pierwszym krokiem do rozpoczęcia rozgrywki jest rozwiązanie prostej, przykładowej zagadki, żeby poznać mechanizm działania Dziennika 29. Następnie należy zeskanować kod QR widoczny na kolejnej stronie książki lub wejść na stronę dziennik29.pl. Za każde poprawne rozwiązanie gracze otrzymają klucz (najczęściej słowo lub liczbę), który będzie pomocny przy rozwiązywaniu kolejnych tajemnic.

Dziennik 29 zawiera:

  • 63 zagadki,
  • 63 klucze.

Premiera Dziennika 29 już 13 marca.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments