E3 2020 odwołane. Przyczyną koronawirus

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 12.03.2020, 15:47 Aktualizacja: 12.03.2021, 15:47
Odwołanie E3 2020 z powodu pandemii koronawirusa było niemal pewne. Jak podjętą decyzję motywują ostatecznie organizatorzy? Kieruje nimi to samo, co osobami decyzyjnymi w kwestii rozgrywek piłkarskich. Do piłkarzy z polskich boisk przed ostatnią kolejką Ekstraklasy wystosowana została nietypowa prośba.
e3 2020 odwolane z powodu koronawirusa
11 Udostępnień

E3 2020 odwołane. To pierwszy taki przypadek w historii targów

Mamy już oficjalne potwierdzenie tego, o czym mówiło się od co najmniej kilku dni. Z powodu szalejącej na całym świecie pandemii koronawirusa odwołane zostały targi E3 2020. Impreza w Los Angeles jest jednym z największych eventów w branży elektronicznej rozrywki. Ubiegłoroczna edycja przyciągnęła ponad 66 000 gości, więc przeprowadzenie targów w obecnych warunkach byłoby skrajnie nieodpowiedzialne.

Jak swoją decyzję uzasadniają organizatorzy? – Po dogłębnych konsultacjach z członkami naszego przedsięwzięcia, biorąc pod uwagę zdrowie i bezpieczeństwo każdego w naszej branży, fanów, pracowników, wystawców oraz wieloletnich partnerów E3, podjęliśmy trudną decyzję o odwołaniu E3 2020, które miał odbyć się w dniach 9-11 czerwca w Los Angeles – czytamy w oświadczeniu Entertainment Software Association, organizatorów eventu.

Bardzo możliwe, że duża część zaplanowanych na pierwsze półrocze 2020 pokazów gier oraz sprzętu będzie miała miejsce w internecie.

Koronawirus sieje spustoszenie także w świecie sportu

Pandemia koronawirusa, którą oficjalnie ogłosiło WHO, wpłynie w tym roku nie tylko na targi E3 2020, ale także mnóstwo innych imprez masowych. Ze względu na olbrzymią popularność piłki nożnej, właśnie ten sport podawany jest jako sztandarowy przykład branży tracącej na chorobie COVID-19 miliardy dolarów.

Po zdiagnozowaniu koronawirusa u jednego z piłkarzy Juventusu Turyn, obrońcy Daniele Ruganiego, odwołane zostaną prawdopodobnie nie tylko rozgrywki ligi włoskiej, ale również Ligi Mistrzów. Na boiskach polskiej Ekstraklasy gracze poproszeni zostali z kolei o ograniczenie liczby… wulgaryzmów. Przy pustych trybunach tradycyjne dla środowiska wiązanki byłyby dobrze słyszalne w telewizyjnych transmisjach.

W świetle dzisiejszych wydarzeń nawet najwięksi przeciwnicy odwołania IEM Katowice 2020 motywowanego koronawirusem muszą przyznać, że środki ostrożności podjęte przez wojewodę śląskiego okazały się dobrze uzasadnione. Jakie imprezy koronawirus dotknie jeszcze w tym roku? O kolejnych dużych eventach odwołanych z powodu rozprzestrzeniania się pandemii informować będziemy na bieżąco.

Grafika: Entertainment Software Association.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments