E3 2021 bez prezentacji w halach. Ujawniony dokument sugeruje prezentacje online

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 1.03.2021, 11:13 Aktualizacja: 1.03.2022, 11:13
Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami tegoroczne E3 nie odbędzie się w tradycyjnej formie, o czym dowiedzieliśmy się z rozpiski wydarzeń opublikowanych przez radę miasta Los Angeles. Według dokumentu organizator imprezy, ESA, planuje szereg transmisji mających przenieść E3 do Internetu. Pytanie tylko, czy ktokolwiek potrzebuje jeszcze tych targów?
0 Udostępnień

Coraz więcej poszlak przemawiających za wydarzeniem online

Na początku lutego wspominaliśmy o artykule Video Games Chronicles, z którego wynikało, że ESA (Entertainment Software Association) planuje zorganizować tegoroczne E3 wyłącznie w formie online. Miały o tym świadczyć dokumenty wysyłane do deweloperów i wydawcy, zapowiadające wydarzenie w sieci w dniach 15-17 czerwca.

Tę wersję zdaje się potwierdzać rozpiska wydarzeń opublikowana przez miejską radę Losa Angeles. Na zdjęci dostępnym na forum ResetEra widać, że E3 2021 zostało odwołane, a ESA pracuje nad transmisjami w sieci. Organizacja zrzeszająca największych wydawców w branży nie odniosła się do odkrycia internautów, a od dłuższego czasu nie prowadzi komunikacji za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Czy E3 ma jeszcze sens?

Na powyższe pytanie branża próbuje znaleźć odpowiedź od dobrych kilku lat, ostatni rok pokazał jednak, że bez Electronic Entertainment Expo w zasadzie niewiele się zmieniło, bo zdecydowana większość graczy i tak śledziła wydarzenie w sieci. Branżowe media również szybko dostosowały się do pandemicznej rzeczywistości, a pokazy na halach w Los Angeles zastąpiono transmisjami w ramach Summer Game Fest czy steamowymi festiwalami dem.

Wszystko wskazuje na to, że obie inicjatywy, których współorganizatorem jest Geoff Keighley, powrócą również w tym roku, a spore grono wydawców może w ogóle nie chcieć wziąć udziału w E3. Zwłaszcza że część dużych firm już wcześniej zrezygnowała z obecności na imprezie (Electronic Arts, Sony, Activision Blizzard). Warto również pamiętać o inicjatywach organizowane przez zachodnie serwisy jak IGN, GamesRadar czy PC Gamer.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments