EGX Digital 2020 już we wrześniu. Oczywiście tylko online!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 5.08.2020, 15:30 Aktualizacja: 5.08.2021, 15:32
QuakeCon czy Gamescom to nie jedyne wydarzenia w środowisku gier, które będą nas rozpalały w następnych tygodniach. Kolejną imprezą, która z powodu ogólnoświatowego stanu pandemii odbędzie się wyłącznie w formie cyfrowej, jest EGX Digital 2020. Co wiemy na temat tegorocznej edycji targów?
EGX Digital 2020 odbędzie się w dniach 12-20 września.
0 Udostępnień

W artykule na temat EGX Digital poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy odbędzie się EGX Digital?

Początkowo tegoroczna edycja organizowanego od dwunastu lat wydarzenia miała się odbyć pod koniec marca. Na dwa tygodnie przed startem ogłoszono, że z powodu koronawirusa nowym wyznaczonym terminem imprezy jest początek lipca. W ostatni dzień czerwca poinformowano, że postanowiono o kolejnym przesunięciu i EGX zaplanowano na wrzesień.

Niedługi czas później podjęto ostateczną decyzją o przeobrażeniu tegorocznej edycji w event wirtualny, a nazwa EGX zyskała drugi człon Digital. Nowym, nieprzerwanie obowiązującym i miejmy nadzieję, że już niezagrożonym terminem EGX Digital 2020 jest 12 września 2020 roku. Impreza potrwa nieco ponad tydzień i dobiegnie końca 20 września.

Jakich gier możemy się spodziewać podczas EGX Digital?

To, jakie gry zostaną zaprezentowane podczas omawianego wydarzenia, pozostaje jak na razie wielką niewiadomą. Tak naprawdę trudno się czegokolwiek spodziewać i brakuje nawet jakichkolwiek przecieków lub większych spekulacji.

Przypomnijmy, że w zeszłym roku podczas EGX 2019 uczestnicy imprezy otrzymali możliwość zagrania w dwudziestominutową (niepozbawioną błędów) wersję demonstracyjną Avengers. Jednym z najważniejszych punktów programu całych targów było natomiast zaprezentowanie dema z rozgrywką na żywo Cyberpunku 2077. Nie zabrakło także specjalnych pokazów Death Stranding, a także zasmakowania zabawy w Final Fantasy VII.

O tym, jakie atrakcje czekają na widzów EGX Digital, z pewnością poinformujemy już niebawem.

Czy obejrzymy EGX Digital w sieci?

Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem, na które zdecydują się organizatorzy EGX Digital, jest bezpośredni streaming i śledzenie wydarzenia w czasie rzeczywistym przez wszystkich nim zainteresowanych. Uczynili w ten sposób przykładowo twórcy QuakeCon 2020.

Bezpośredni przekaz z EGX Digital prawdopodobnie będzie, lecz na ten moment nie możemy niczego oficjalnie potwierdzić i nie otrzymaliśmy konkretnych informacji o przypuszczalnej relacji na żywo. Bez wątpienia o ostatecznej formie organizacji EGX Digital poinformujemy bliżej startu samego eventu.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments