Eileen Gray to bohaterka kolejnego komiksu Marginesów

Michał Małysa Komiksy Publikacja: 19.09.2019, 13:00 Aktualizacja: 19.09.2020, 13:13
Polska ilustratorka i autorka komiksów Zosia Dzierżawska oraz francuska scenarzystka Charlotte Malterre-Barthes przybliżą nam wkrótce historię Eileen Gray - architektki uznawanej dziś za pionierkę modernistycznego designu i architektury. Komiks Eileen Gray. Dom pod słońcem wkrótce w sklepach!
eileen gray dom pod sloncem marginesy
5 Udostępnień

Polsko-francuski komiks już wkrótce w Wydawnictwie Marginesy

25 września 2019 roku nakładem Wydawnictwa Marginesy ukaże się komiks Eileen Gray. Dom pod słońcem. Jego autorkami są francuska scenarzystka Charlotte Malterre-Barthes oraz polska ilustratorka i autorka komiksów Zosia Dzierżawska. Przybliży on historię tytułowej bohaterki, która uznawana jest dziś za pionierkę modernistycznego designu i architektury, a zaprojektowane przez nią meble noszą status kultowych.

Podobnie jak w przypadku recenzowanej przez Zagrano Artemizji, również ten komiks poruszy temat artystki, która została zepchnięta na margines historii sztuki poprzez męskocentryczną narrację.Skomplikowane i pełne zawirowań życie prywatne, a także praca zawodowa w cieniu męskich współpracowników i konflikt z legendarnym Le Corbusierem nieomal doprowadziły do całkowitego wymazania Gray z kart historii architektury.

Eileen Gray. Dom pod słońcem – szczegóły

eileen gray dom pod sloncem marginesy

Tytuł: Eileen Gray. Dom pod słońcem

Scenariusz: Charlotte Malterre-Barthes

Rysunki: Zosia Dzierżawska

Przełożył: Jacek Żuławnik

Premiera: 25 września 2019

Format: 190 x 250 mm

Oprawa: twarda

Stron: 162

Cena: 59,90 zł

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments