Strzelanina w El Paso – wicegubernator oskarża gry

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 5.08.2019, 9:44 Aktualizacja: 5.08.2020, 9:45
Ponad dwudziestu zabitych i drugie tyle rannych - to tragiczne podsumowanie strzelaniny w El Paso, która miała miejsce w miniony weekend. Tragiczne wydarzenie jest od początku tematem politycznych debat, a wicegubernator Teksasu za jedną z przyczyn masakry uznaje gry komputerowe.
24 Udostępnień

Za strzelaninę w El Paso odpowiadają gry?

W ostrej i emocjonalnej wypowiedzi dla stacji Fox News wicegubernator Teksasu nie ukrywał, że za jedną z przyczyn strzelaniny w El Paso kategorycznie uznaje brutalność mediów oraz gry wideo. – Jak długo będziemy na to pozwalać i ignorować, szczególnie na szczeblu federalnym, gdzie mogą zrobić coś z przemysłem gier wideo? – zapytał retorycznie.

Jego zdanie podzielają inni medialni eksperci związani z republikanami. W komentarzu dla tej samej stacji była agent FBI Maureen O’Connell była gotowa postawić pieniądze na to, że sprawca stojący za strzelaniną spędzał od 6 do 8 godzin dziennie przy „Fortnite lub jednej z tych gier”. Podobne zdanie co do wpływu elektronicznej rozrywki na wzrost liczby strzelanin w Stanach Zjednoczonych wyrażał wcześniej prezydent Donald Trump.

Strzelanina w El Paso – co wiemy?

Strzelanina w El Paso miała miejsce w sklepie Walmart niedaleko lokalnego centrum handlowego Cielo Vista. Pierwsze sygnały o strzelcu dotarły do policji o 10.30 rano miejscowego czasu. W chwili zdarzenia w sklepie znajdowało się ponad 3000 klientów i ponad 100 pracowników.

Według oświadczenia gubernatora Teksasu Grega Abbotta w strzelaninie w El Paso zginęło co najmniej 20 ludzi. Wśród ofiar znajdowało się chociażby młode małżeństwo osłaniające swoimi ciałami dwumiesięczne dziecko, sześćdziesięcioletni weteran wojenny czy 86-letnia staruszka. Do okolicznych szpitali rozwieziono również drugie tyle rannych, z czego trójka wciąż znajduje się w stanie krytycznym.

Sprawcą strzelaniny w El Paso jest 21-letni Patrick Crusius z Allen w Teksasie. To przedmieścia Dallas oddalone od El Paso około 650 mil.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments