Everspace 2 – udany debiut we wczesnym dostępie. Gra trafiła na Steam i GOG

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 20.01.2021, 11:34 Aktualizacja: 20.01.2022, 11:35
Kontynuacja rozbudowanej kosmicznej strzelanki z elementami RPG pojawiła się dwa dni temu we wczesnym dostępie i jak na razie radzi sobie ona całkiem nieźle. Przez krótki czas gra znajdowała się na liście bestsellerów Steama, a według bazy danych platformy Valve 19 stycznia w grę Rockfish Games bawiło się ponad trzy tysiące osób jednocześnie.
0 Udostępnień

Wcześnie dostępny odlot

Wydany w 2017 roku Everspace zdobył grupę oddanych graczy, która okazała się na tyle duża, że deweloperzy z niemieckiego Rockfish Games mogli przez długi czas rozwijać swoją produkcję oraz przygotowywać się do wydania kontynuacji. Ta po raz pierwszy została ogłoszona jesienią 2019 roku, a półtora roku później Everspace 2 wylądował we wczesnym dostępie.

Wygląda na to, że lądowanie było bardziej niż udane. Deweloperzy nie podali jeszcze konkretnych wyników sprzedaży, ale według baz danych Steama największy szczyt popularności gry przypadł na 19 stycznia (dzień po wydaniu) – wtedy właśnie w Evespacie 2 bawiło się jednocześnie ponad trzy tysiące użytkowników. Taki wynik został później potwierdzony przez deweloperów w mediach społecznościowych.

Pobity rekord pierwszej części

Przy osiągnięciach przykładowo Cyberpunk 2077 (milion aktywnych graczy jednocześnie w noc premiery), może się to wydawać niewiele, ale dla Rockfish Games to bardzo dobry rezultat. Największa popularność pierwszego Everspace to niecała połowa aktualnego wyniku dwójki (1448 jednocześnie grających użytkowników). Gra przez pewien czas była na pierwszym miejscu na liście bestsellerów Steama, a warto również pamiętać, że Everspace 2 pojawił się jeszcze na GOG-u.

Liczba pozytywnych recenzji również nastraja optymizmem – ze wszystkich 476 ocen użytkowników Steama, aż 414 z nich (94%) jest pozytywnych. Ogólna ocena gry na platformie CD Projektu to aktualnie 4,3/5.

Nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie Everspace 2 opuści wczesny dostęp – wersja 1.0 pojawić ma się w przyszłym roku. Wtedy również zadebiutować mają porty konsolowe (nie poinformowano jeszcze, na które sprzęty). Cena gry, jak na wczesny dostęp, jest dosyć wysoka i wynosi 161,99 zł.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments