PlayStation 4 kończy integrację z Facebookiem. Tylko tymczasowo

Michał Małysa Sprzęt Publikacja: 11.10.2019, 11:30 Aktualizacja: 11.10.2020, 11:33
Integracja Facebooka z PlayStation 4 oraz siecią PSN pozwalała posiadaczom konsoli Sony na bezproblemowe dzielenie się screenami, nagraniami oraz trofeami z gier na ulubioną konsolę. Przez brak porozumienia firm współpraca ta została tymczasowo zawieszona.
Na State of Play w sierpniu 2020 nie będzie mowy o PS5.
13 Udostępnień

Integracja Facebooka z PlayStation 4 niedostępna

Od 7 października 2019 roku integracja Facebooka nie jest już dostępna na PlayStation 4. Od teraz nie będziemy mogli dzielić się ze znajomymi gameplayami, postować zdobywanych trofeów czy używać opcji odnajdowania przyjaciół. – Przepraszamy za wszelkie niedogodności – lapidarnie komentuje sprawę Sony.

Dział pomocy PlayStation 4 przygotował krótką listę zmian, z którymi muszą pogodzić się użytkownicy PSN:

  • Nadal udostępniać będzie można wszystkie rzeczy z PlayStation 4, ale Facebook nie będzie już dłużej oferowany jako miejsce udostępniania screenshotów, wideo, trofeów lub linków do streamów.
  • Nie będzie można już łączyć konta Facebook z kontem PlayStation Network.
  • Usunięta zostanie opcja dodawania przyjaciół z Facebooka.
  • Zdjęcia profilowe importowane z Facebooka nie będą już dostępne, a Sony doradza wybranie nowego awatara.

Co spowodowało nagły rozłam Facebooka i PSN?

Sony i Facebook negocjują nową umowę o PSN

Okazuje się, że jest to tylko tymczasowa sytuacja, nad której rozwiązaniem usilnie pracuje Sony. Wypowiedź przedstawiciela firmy udało się uzyskać dziennikarzowi serwisu Kotaku. – Pracujemy wraz z Sony nad sfinalizowaniem kontraktu dotyczącego usprawnienia integracji Facebooka z Playstation. Dopóki negocjacje są w trakcie, elementy Facebooka nie będą dostępne na PlayStation 4. Mamy nadzieję na przywrócenie tych opcji tak szybko jak tylko nasze zespoły osiągną porozumienie – powiedział przedstawiciel Sony.

Będzie wam brakowało funkcji PlayStation 4, która pozwalała na udostępnianie znajomym fotek z gier na PS4? Integracja Facebooka z PlayStation Network nie była może idealna, a czasami zwyczajnie irytująca, jednak dla wielu użytkowników brak możliwości podzielenia się trofeami stanowił będzie spory problem.

Źródło: Kotaku, The Verge. Grafika: PlayStation

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments