Fall Guys z ponad 10 milionami graczy na Steamie. Do gry trafiły stroje z Untitled Goose Game

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 16.11.2020, 12:16 Aktualizacja: 16.11.2021, 14:50
Deweloperzy z brytyjskiego Mediatonic mogą być z całą pewnością zadowoleni z tego, jak ciepło zostało przyjęte Fall Guys. Gra pojawiła się stosunkowo niedawno, bo 4 sierpnia, jednak już teraz tytuł trafił do 10 milionów graczy i to na samym Steamie. Deweloperzy poinformowali również, że jeszcze przez kilka dni będzie można zdobyć stroje inspirowane niezależnym hitem zeszłego roku, Untitled Goose Game.
0 Udostępnień

Growy rok 2020 pod znakiem hitów stawiających na dobrą zabawę

Zbliżający się ku końcowi rok 2020 to dla świata elektronicznej rozrywki nie tylko start konsol 9. generacji, ale również wybuch kilku niespodziewanych hitów. Zaczęło się od Animal Crossing” New Horizons, które tydzień za tygodniem pobijało kolejne rekordy sprzedaży i znacząco zwiększając sprzedaż Switcha. Później przyszła pora na zachwyt nad Fall Guys, a wczesną jesienią na ustach wszystkich pojawiło się Among Us, które przyciągnęło graczy prostą formą i głęboką rozgrywką.

Dziś skupmy się na tej drugiej grze – wedle informacji podanych w raporcie Unity podsumowującym pierwsze półrocze obecnego roku fiskalnego (stan na dnia 30 września 2020 roku), Fall Guys: Ultimate Knockout trafiło już do ponad 10 milionów graczy i to tylko na samym Steamie. Według ostatnich danych sprzedażowych podanych przez Devolver Digital (wydawcę) 26 sierpnia, gra autorstwa brytyjskiego studia Mediatonic trafiła do ponad 7 milionów użytkownika Steama. Oznacza to, że w samym wrześniu tytuł trafił do 3 milionów graczy korzystających z platformy Valve.

Jak na tytuł mający premierę 4 sierpnia, a także to, że przez pierwszy miesiąc gra była dostępna za darmo na PS4 dla posiadaczy abonamentu PS Plus, to naprawdę doskonały wynik

W grze trwa aktualnie drugi sezon rozgrywkę, a deweloperzy poinformowali, że istnieje możliwość zdobyć trzech dodatkowych ubranek dla naszych fasolek, które są inspirowane innym niezależnym hitem, Untitled Goose Game. Oprócz stroju tytułowej (hehe) gęsi, dostępna jest również skórka ogrodnika i chłopca z okularami, którego spotykało się podczas eksploracji drugiego poziomu gry House House. Wszystkie stroje są dwuczęściowe, a deweloperzy w poście na Twitterze sugerują, że stroje będą dostępne “przez kilka dni”.

Fall Guys zostało również nominowana do tytułu Gry Roku na festiwalu Golden Joystick Awards, którego rozstrzygnięcie odbyć ma się już 24 listopada.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments