Fallout 76 na Steam? Raczej nie ma na to szans

Michał Małysa Gry Publikacja: 11.10.2018, 11:54 Aktualizacja: 31.01.2020, 6:53
Gracze nie będący fanami posiadania mnóstwa kont na różnych platformach, zawiodą się na decyzji Bethesdy. Fallout 76 na Steam póki co nie trafi. To zrozumiałe z perspektywy biznesowej, jednak czy aby na pewno dużo stracimy? Tego dowiemy się po stress testach oraz becie, które ruszają już wkrótce.
fallout 76 na steam
0 Udostępnień

Stress testy oraz Fallout 76 B.E.T.A.

Do oficjalnej premiery gry zapowiedzianej na 14 listopada poczekać musimy jeszcze miesiąc, jednak opinie pierwszych graczy pojawią się znacznie wcześniej. Już w najbliższy weekend ruszają bowiem pierwsze stress testy Fallout 76. Wezmą w nich udział wyłącznie gracze z Ameryki Południowej, którzy zamówili w przedsprzedaży Fallout 76 w wersji na Xbox One. Będą mieli do dyspozycji naprawdę wczesną wersję gry, bez możliwości zapisywania postępu.

fallout 76 na steam

Znacznie łatwiej dostępny będzie Fallout 76 B.E.T.A., czyli Break It Early Application. Dostęp do wcześniejszej wersji będą mieli w tym przypadku wszyscy, którzy zamówili preorder Fallout 76. Znów jednak uprzywilejowani staną się posiadacze konsoli Xbox One. Zagrają w mającą 45 GB betę już we wtorek 23 października, podczas gdy na PC oraz PlayStation 4 te same betatesty ruszą dopiero 30 listopada. Serwery odpalane będą w przedziałach czasowych od czterech do ośmiu godzin, aby zebrać jak najwięcej graczy w jednym miejscu.

Czemu Fallout 76 na Steam raczej nie trafi?

Chodzi zapewne o pieniądze. Opcja niepłacenia prowizji operatorowi sieciowej usługi, czyli Valve, musiała przeważyć nad oczywistymi minusami takiego rozwiązania. Posiadacze PC będą musieli nabyć grę za pośrednictwem launchera Bethesda.net. Według pijarowych oświadczeń ma to pomóc w utrzymaniu bezpośredniej relacji pomiędzy graczami a deweloperem.

fallout 76 na steam

Warto jednak przypomnieć los gry Fallout Shelter. Również wyszła ona jako exclusive dla usługi Bethesda.net, lecz ostatecznie pojawiła się również na Steamie. Bardzo więc możliwe, że w przypadku dystrybucyjnej klapy Fallout 76 na Steam ostatecznie trafi, pojawiając się tam wraz z jakąś promocją zachęcającą nowych graczy. Wtedy może być jednak zdecydowanie zbyt późno.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments