Fallout 76 zawodzi. Kolejne problemy Bethesdy

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 24.10.2019, 19:00 Aktualizacja: 24.10.2020, 19:33
Gracze znowu mają na pieńku z Bethesdą. Pojawiają się doniesienia, że droga subskrypcja (500 zł za rok) Fallout 1st jest niedopracowanym produktem. To jednak nie koniec problemów. Pewien zirytowany fan Fallouta 76 postanowił wykorzystać nieuwagę studia i podmienił oryginalną stronę internetową na swoją.
fallout 76 na steam
9 Udostępnień

Gracze sieciowego Fallout 76 oburzeni na Bethesdę

Ogłoszenie ceny subskrypcji w Fallout 76 spotkało się z oburzeniem graczy. Dostęp do rozwiniętego multiplayera gry kosztuje 63 złote miesięcznie lub 499 zł za rok. To wysoka cena jak za grę, która tak czy inaczej jest płatna.

Płatna aktualizacja określana jest jako Fallout 1st i daje dostęp do prywatnych serwerów multiplayer, zmian kosmetycznych, dodatkowych punktów ATOM do wydania w sklepie gry oraz pudełka na bibeloty (ang. scrapbox). Można w nim gromadzić nielimitowaną ilość przedmiotów. Ale czy na pewno?

Płatna subskrypcja Fallout 1st z problemami

Słono płatna subskrypcja Fallout 1st nie jest wolna od poważnych bugów. Na wierzch wychodzą kolejne problemy z prywatnymi serwerami. Miały być na nich generowane całkowicie nowe światy, jednak nadal są w nich obecni zabici w oryginalnym świecie NPC-e, a lokacje pozostają zlootowane. Gracze z dużą liczbą znajomych nie są w stanie zapobiec wchodzeniu niepożądanych gości do prywatnych światów. Inaczej mówiąc, prywatne światy wcale nie są prywatne.

Fallout 76

To wciąż nie koniec poważnych błędów. Pudełka na bibeloty, które miały stanowić dużą zachętę do wykupienia drogiej subskrypcji Fallout 76 w rzeczywistości pożerają cenne przedmioty. Włożone do scrapboksów wyposażenie po prostu znika. Przedmioty nie wracają ani po ponownym zalogowaniu do gry, ani w żaden inny sposób. Wielu graczy już straciło w taki sposób cały swój dorobek w grze. Wygląda na to, że dodatkowa subskrypcja nie tylko jest droga, ale wręcz szkodliwa.

Fallout 76 denerwuje ludzi

Uważacie, że to już wystarczająco dużo kłopotów jak na jedną grę? Nic bardziej mylnego. Bethesda zapomniała wykupić adres strony falloutfirst.com, co skrzętnie wykorzystał wkurzony fan, by wyrazić swoje zdanie o grze:

fallout fuck you 1st

 

Cóż, developerzy (a może raczej producenci, którzy zmuszają developerów do pracy ponad siły) muszą pamiętać o tym, że gra to nie tylko produkt, ale też społeczność, z którą nie powinni zadzierać – i wydając słabą grę, i próbując agresywnie ją monetyzować. Szczególnie, jeśli jest to produkcja z tak kultowej serii jak Fallout.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments