FaZe Clan z pierwszą zawodniczką. Ewok ma 13 lat i jest głuchoniema

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 29.07.2019, 15:00 Aktualizacja: 29.07.2020, 14:59
Soleil 'Ewok' Wheeler to trzynastoletnia streamerka, która w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się ikoną dla graczy, którzy radzić muszą sobie z problemami ze słuchem. Głuchoniema graczka jako pierwsza kobieta w historii dołączyła do organizacji FaZe Clan. Kim jest Ewok?
ewok pierwsza kobieta w faze clan
0 Udostępnień

Ewok pierwszą kobietą w FaZe Clanie

FaZe Clan, czyli esportowa organizacja, do której niedawno dołączył Filip „Neo” Kubski, doczekała się kolejnego świetnego przedstawiciela. O fakcie tym poinformował na Twitterze właściciel FaZe Ricky Banks.

Ogłoszenie to padło w czasie Mistrzostw Świata w Fortnite, które rozgrywały się w ubiegłym tygodniu. Sama zawodniczka swoją radość przekazała fanom za pomocą języka migowego.

Kim jest Ewok z FaZe Clanu?

Soleil 'Ewok’ Wheeler to trzynastoletnia profesjonalna graczka w Fortnite. Po raz pierwszy streamować zaczęła w październiku zeszłego roku, gdy otrzymała komputer przeznaczony do grania. Jej popularność wzrosła szczególnie w tym roku, gdy otrzymała wsparcie od znanych streamerów (jednym z nich był popularny gracz Timothy „TimTheTatman” John Betar). Na Twitchu śledzi ją ponad 100 000 widzów.

Jednym z powodów sporej popularności trzynastoletniej zawodniczki jest jej walka z przeciwnościami. Stała się ikoniczną postacią dla ludzi zmagających się z problemami ze słuchem lub całkowicie go pozbawionymi. Bycie głuchoniemą jest dla niej przeszkodą, którą mogła pokonać dzięki wsparciu społeczności Twitcha.

Twitch jest dla mnie jak rodzina. Wielu z nas dba o siebie nawzajem. To piękna sprawa. Popularni streamerzy wiedzieli, że jestem głuchoniema, więc machali na ekranie i odpowiadali mi na chacie. Kilkoro z nich nauczyło się nawet migać – opowiadała w wywiadzie dla ESPN.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments