Festiwal Poland & Friends. Przygotowano pokazy gier oraz wiele promocji

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 8.12.2020, 14:22 Aktualizacja: 8.12.2021, 14:23
Ze względu na panującą pandemię część branżowych imprez musiała zostać odwołana. Zastąpiły je letnie konferencje w ramach Summer Game Fest, które spodobały się zarówno graczom, jak i deweloperom. Z podobnym formatem postanowiła wystartować fundacja Indie Games Polska, która w grudniu zorganizowała festiwal Poland & Friends.
0 Udostępnień

Wszystkie ważne polskie (i nie tylko) produkcje w jednym miejscu

Trwającemu właśnie festiwalowi Poland & Friends udało się połączyć pokazy znanych z Pixel Heaven czy PGA gier z rozdaniem nagród w ramach plebiscytu CEEGA – (Central & Eastern European Game Awards). Nominacje podano już jakiś czas temu, wśród wyróżnionych tytułów można znaleźć Liberated, Carriona, Chernobylite czy Vampire: The Masquerade – Coteries of New York. Zwycięzcy konkursu mają zostać wyłonieni już jutro, a sam festiwal potrwa do 10 grudnia bieżącego roku.

Hanna Marszałkowska z Game Industry Conference wspomina, że organizowana impeza pomoże dotrzeć deweloperom do większej liczby graczy:

W tym roku, kiedy ze względu na brak wydarzeń promocja gier zrobiła się wyjątkowo trudna, to ważna okazja dla twórców do zaprezentowania swoich gier szerokiej, ogólnoświatowej publiczności.

Oprócz tego przygotowano również kilka paneli i streamów z gier, które prowadzą rodzimi twórcy oraz goście z zagranicy, a część tytułów doczekała się przeceny. W atrakcyjnych kwotach dostać można:

  • Frostpunk: Game of the Year Edition (11 bit studios) – 106,73 zł
  • Blair Witch (Bloober Team) – 37,39 zł
  • Röki (United Label) – 39,99 zł
  • Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści (CD Projekt RED) – 39,99 zł
  • Vampire: The Masquerade – Coteries of New York (Draw Distance) – 35,99 zł

Festiwal Poland & Friends dostępny jest na Steamie, a streamy i prezentacje potrwają do najbliższego czwartku (10 grudnia) włącznie.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments