FIFA 19 nareszcie pojawiła się w sprzedaży!

Michał Małysa Gry Publikacja: 28.09.2018, 6:11 Aktualizacja: 28.09.2018, 6:11
Powrót licencji na Ligę Mistrzów, kilka nowych trybów gry 1 na 1 oraz standardowe już ulepszenia pod względem mechanicznym. Tym deweloperzy z EA Sports pragną przekonać graczy, aby kolejny rok z rzędu najpopularniejszy symulator piłkarski stanął na ich półkach. FIFA 19 nareszcie w sprzedaży!
fifa 19
3 Udostępnień

Nowe licencje i nowe tryby

Wielu gracze decyduje się na kupno gier serii FIFA przede wszystkim ze względu na doskonale odwzorowaną atmosferę wielkiej piłki. Z pewnością ucieszą się oni z faktu, że w tegorocznej edycji będą mogli wziąć udział w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europejskiej. Uzyskanie licencji na największe ogólnoeuropejskie rozgrywki klubowowe z pewnością przełoży się na uzyskanie przez FIFA 19 znaczącej przewagi nad rywalem ze studia Konami. Współpraca pomiędzy twórcami Pro Evolution Soccer a strukturami UEFA trwała nieprzerwanie przez dziesięć lat. Strata tych rozgrywek znacząco wpłynąć może na współczynnik sprzedaży jednej i drugiej pozycji.

fifa 19

Kolejnym dodatkiem dorzuconym z myślą o graczach stawiających na nieskomplikowaną rozrywkę są w FIFA 19 nowe tryby gry. Prócz dość łopatologicznych i mało rewelacyjnych trybów, które ograniczą się do odtwarzania finałów poszczególnych rozgrywek pucharowych albo rozgrywania meczów w systemie dom-wyjazd, prawdziwą frajdę z pewnością sprawi tryb zasad domowych. Będzie można zmodyfikować regulamin meczu do takiego stopnia, że sędzia nie będzie gwizdał fauli, a uznane zostaną jedynie bramki wolejem.

Kilka ciekawych rozwiązań mechanicznych

Nowinki w grze FIFA 19 nie ograniczają się wyłącznie do kreowania lepszej atmosfery oraz zwiększania przyjemności płynącej z luźnej gry. Jak co roku dopracowany i jeszcze bardziej urealistyczniony został system podań, dryblingu czy przyjmowania piłki. Zmianie uległy również precyzyjne strzały. Tym razem w celu strzelenia mierzonej brameczki należało będzie nacisnąć z odpowiednim wyczuciem przycisk strzału po raz kolejny. Zły timing oznaczał będzie potworny kiks, jednak dobre skorzystanie z tej opcji znacząco podniesie szansę na zdobycie bramki.

fifa 19

Choć seria FIFA nie słynęła nigdy z kompleksowego podejścia do taktyki, rok w rok wachlarz dostępnych opcji nieznacznie się powiększa. W FIFA 19 dodano możliwość przydzielania obrońcom stref, poprawiono system całościowych zmian strategicznych w zależności od przebiegu spotkania, jak również znacznie lepiej oznaczono zawodników biegających bez piłki. W poprzedniej edycji gra pressingiem była utrudniona ze względu na nieogarnięcie sterowanych przez komputer zawodników. W wersji oznaczonej numerkiem 19 kwestia ta powinna ulec poprawie.

Szczegóły techniczne FIFA 19

FIFA 19 to najpopularniejszy symulator piłkarski na świecie i z racji tego dostępny będzie na niespotykanej liczbie platform, również tych starszej generacji. Gra ukaże się 28 września 2018 roku na PC, PS3, PS4, Xbox One, Xbox 360 oraz Nintendo Switch. Za jej wyprodukowanie odpowiada kanadyjskie studio EA Sports, a polskim wydawcą gry jest Electronic Arts Polska.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments