FIFA 20 bez Juventusu – EA traci miliony mimo reakcji

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 19.07.2019, 11:05 Aktualizacja: 19.07.2020, 11:05
Inwestorzy Electronic Arts są poważnie zaniepokojeni utratą przez EA Sports praw do jednej z najpopularniejszych marek piłkarskich na świecie. FIFA 20 bez Juventusu oznacza jak na razie kilkusetmilionowe straty, a mogą być one jeszcze bardziej dotkliwe, jeśli PES 2020 będzie sprzedawał się lepiej.
juventus i pes 2020
5 Udostępnień

FIFA 20 bez Juventusu. EA Sports reaguje

Jak informowaliśmy przed kilkoma dniami, podpisanie umowy między twórcami PES 2020 a Juventusem Turyn oznacza całkowitą utratę praw do zaprezentowania włoskiego klubu w grze EA Sports. Producent szalenie popularnej gry piłkarskiej FIFA dzięki współpracy marketingowej z Cristiano Ronaldo (obecnie zawodnikiem Starej Damy) oraz licencji na wiele rozgrywek włącznie z ubiegłoroczną Ligą Mistrzów całkowicie zdominował konkurentów z Konami.

Jak zareagowali twórcy FIFY na koniec współpracy z Juventusem. Oprócz podziękowania za lata owocnego partnerstwa ogłosili, co dokładnie oznacza posiadanie przez twórców eFootball PES praw do prezentowania turyńskiej drużyny na wyłączność:

  • Zamiast Juventusu Turyn w FIFA 20 ujrzymy zespół Piemonte Calcio.
  • Logo klubu oraz koszulki nie będą takie jak oficjalne.
  • W Piemonte Calcio zagrają prawdziwi gracze, mający nazwiska takie jak w piłce nożnej na żywo. Ich forma aktualizowana będzie na bieżąco również zgodnie z formą realnych zawodników.
  • W FIFA 20 Ultimate Team gracze Piemonte Calcio traktowani będą dokładnie tak jak w poprzednich częściach gracze Juventusu.

Mimo reakcji FIFA bez Juventusu oznacza dla EA spore straty

Zyski z gier serii FIFA produkowanych przez EA Sports odpowiadają za 14% zysków całego Electronic Arts. Nic dziwnego zatem, że wieści o utracie praw do prezentowania Juventusu oraz ofensywie marketingowej Konami (współpraca z Manchesterem United oraz Bayernem Monachium!) oznaczały spadki na giełdzie.

Notowana na NASDAQ spółka zanotowała spadek o ponad 4% w stosunku do wartości z zeszłego tygodnia. Oznacza to dla EA straty rzędu nawet kilkuset dolarów. Nie wiadomo też jak ewentualny dobry wynik sprzedaży eFootball PES 2020 przełoży się na kolejne spadki Electronic Arts.

Źródło: CNBC. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments