FIFA 20 ze zmianami w trybie FUT. Oto pełna lista!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 1.08.2019, 12:00 Aktualizacja: 1.08.2020, 11:53
FIFA 20, podobnie jak wszystkie odsłony gry ukazujące się na rynku od dawien dawna, nie przyniesie ze sobą rewolucyjnych zmian. Football Ultimate Team doczeka się jednak kilku nowinek, które zapobiec mogą frustracji odczuwanej przez graczy kupujących FIFĘ właśnie dla trybu FUT.
fifa 20 ze zmianami w fut
2 Udostępnień

FUT Friendlies w FIFA 20

Opcja FUT Friendlies uzupełni Ultimate Team o całkowicie nowe możliwości gry w ze znajomymi, zarówno lokalnie, jak i przez sieć. Do zasad domowych znanych z poprzedniej odsłony (brak kartek czy spalonych) dodane zostaną cztery całkiem nowe sposoby na rozgrywkę:

 • Mystery Ball – każde rozpoczęcie gry od stałego fragmentu zmieni w losowy i tajemniczy sposób rozgrywkę, sprawiając na przykład, że kolejna bramka liczyła będzie się za trzy.
 • Swaps – przed każdym spotkaniem otrzymamy trzech losowych piłkarzy ze składu przeciwnika i vice versa. System oddać może więc brązowego ogórka i przydzielić nam najlepszego zawodnika albo na odwrót.

fifa 20 ze zmianami w fut

 • King of the Hill – jeżeli lubiliście podkurwiać przeciwników podawaniem piłki w nieskończoność między obrońcami, opcja gry w „ganianego” czy też „dziadka” na ograniczonej powierzchni boiska przypadnie wam bardzo do gustu.
 • Max Chemistry – dzięki tej opcji znikną problemy z pomieszczeniem w drużynie wszystkich ulubionych zawodników. Każda karta otrzyma bazowe zgranie na poziomie 10 i nie zmieni się ono nawet mimo czerwonych kresek.

FIFA 20 zmieni system wyzwań w FUT

Popularność systemu wyzwań w FIFA 19 sprawiła, że twórcy postanowili poszerzyć ten obszar gry o kilka rozwiązań wręcz rewolucyjnych. W końcu wprowadzone zostaną do FUT sezony, znane z innych gier sieciowych. Będą one dawały graczom wyzwania zupełnie inne niż dzienne czy tygodniowe. Pierwszy sezon w FUT w FIFA 20 ruszy 19 września (dla graczy z wczesnym dostępem) i potrwa do końca października.

Jak wyglądały będą cztery podstawowe grupy wyzwań?

 • Wyzwania codzienne – najprostsze zadania odświeżane każdego dnia i dające XP do nagród sezonowych.
 • Wyzwania tygodniowe – zadania odświeżane każdego tygodnia i dające nagrody oraz XP za ich ukończenie. Każde z tygodniowych zadań ukończyć będzie można w następnym tygodniu, z wyjątkiem ostatniego tygodnia sezonu.
 • Wyzwania sezonowe – długoterminowe wyzwania, które przydzielane będą oddzielnie w każdym sezonie.
 • Wyzwania dynamiczne – ograniczone czasowo wyzwania, które nie będą miały jasno ustalonego harmonogramu i kończyć będą się zgodnie z informacjami podanymi przy każdym z wyzwań. Będą powiązane z kampaniami lub wydarzeniami ze świata futbolu.

FIFA 20 przyniesie łatwiejsze poruszanie się po klubowym menu

Jeżeli nie liczyć stałych problemów z serwerami, najbardziej irytującym elementem FUT w FIFIE 19 było poruszanie się po menu. Mnogość opcji dorzucana co roku do tego trybu nigdy nie szła w parze z optymalizacją, więc przygotowywanie składu oraz przechodzenie do kolejnych meczów równało się musowi klikania, klikania i jeszcze raz klikania.

fifa 20 ze zmianami w fut

Tym razem wygodniejsze mają być skróty klawiszowe i przede wszystkim zarządzanie poszczególnymi zawodnikami, skupione wokół bardziej przejrzystego i wyraźnego menu kołowego.

Personalizacja klubu FUT w FIFA 20

Najmniej ekscytujące zmiany, które zakładają dość standardowe dodatki personalizacyjne. Znajdą się wśród nich:

 • stroje
 • herby
 • stadion
 • piłka
 • opcja ustawienia domyślnej cieszynki
 • twarz gracza jako element oprawy na trybunach.

Kiedy FIFA 20 trafi na półki?

Premiera FIFA 20 zaplanowana została na 27 września, ale gracze nabywający Champions Edition czy Ultimate Edition dostaną do niej dostęp już 24 września. Koszt podstawowej wersji na PC wyniesie 249 zł, a na PlayStation 4 oraz Xbox One 289 zł.

Jak dotychczas największym przebojem nowej gry od EA Sports miała być prezentowana na trailerach FIFA 20 VOLTA, czyli tryb przypominający kultowe gierki z serii FIFA Street. Zmiany w FUT prezentują się jednak na tyle zachęcająco, że być może ten niezwykle popularny tryb nie będzie w końcu powodem mnóstwa bluzgów rzucanych na forach w kierunku Electronic Arts.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments