FIFA 21. Październikowa premiera na nowym gameplayu!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 5.08.2020, 10:36 Aktualizacja: 5.08.2021, 10:49
Machina promocyjna nowej odsłony serii FIFA ruszyła pełną parą! Po lipcowej prezentacji okładek oraz daty premiery już na samym początku sierpnia EA Sports pokazuje gameplay i podaje charakterystykę rewolucyjnych zmian. Czy warto ufać tym obietnicom? Premiera FIFA 21 dopiero w październiku, więc na potwierdzenie poczekamy jeszcze kilka tygodni.
Premiera FIFA 21 już 9 października 2020 roku!
15 Udostępnień

W artykule na temat premiery FIFA 21 poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy wyznaczona została premiera FIFA 21?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każda nowa część piłkarskiej serii od EA Sports trafia w nasze ręce w drugiej połowie września. Choć wcześniej nieoficjalne informacje potwierdzały, że premiera FIFA 21 także nastąpi w tym terminie, zmianę planów przyniosło ogłoszenie wyglądu okładek FIFA 21. Nowa data premiery wyznaczona została na 9 października 2020 roku, a do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun.

Podobnie jak przed rokiem, i teraz liczyć możemy na grę przygotowaną pod wszystkie cztery najważniejsze platformy na rynku: PC, PlayStation 4, Xbox One oraz Nintendo Switch. Nie zabrakło również zapowiedzi wersji na konsole nowej generacji, bowiem zbliżająca się premiera PlayStation 5 oraz równie bliskie nadejście Xbox Series X nie byłyby tym samym bez możliwości zagrania w najpopularniejszą grę piłkarską na świecie.

Czego spodziewamy się po premierze. Na temat naszych przewidywań oraz oficjalnych ogłoszeń co do trybu kariery w FIFA 21 informujemy w osobnym artykule, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z faktami dotyczącymi gameplayu oraz kilkoma innymi oczekiwaniami.

Jakie zmiany czekają nas w gameplayu?

Mimo iż wcześniej mieliśmy już do czynienia z zapowiedziami dotyczącymi warstwy mechanicznej gry, charakteryzowane przez EA Sports zmiany w FIFA 21 dotyczyły przede wszystkim trybu kariery. Na początku sierpnia wypuszczony został jednak zwiastun w formie gameplayu, który standardowo obiecuje naprawdę wiele. Więcej naturalnych ruchów i mniej drewna – to zapowiadają twórcy gry przede wszystkim. Jakie jeszcze poprawki mają wpłynąć pozytywnie na graczy rozczarowanych FIFĄ 20?

W kolejnej odsłonie serii jeszcze większe znaczenie mają mieć mikroruchy podczas dryblingu. Grając w ofensywie będziemy dokładniej kontrolować ruchy naszego zawodnika, więc podczas pojedynków jeden na jednego możemy spodziewać się przewagi graczy atakujących, o ile oczywiście potrafili będą skorzystać z możliwości dawanych przez system.

Dla równowagi poprawiona ma być jednak także sztuczna inteligencja obrońców, którzy nie są kontrolowani przez gracza. W ostatnich edycjach był z tym spory problem i naszym komputerowym sojusznikom nad wyraz często zdarzało się odsłonić przeciwnikom autostradę w kierunku bramki.

Zmian na poziomie gameplayu ma być oczywiście w FIFA 21 znacznie więcej. Czego oczekiwać powinni gracze?

  • Prawą gałką wskazywać będziemy mogli zawodnikowi kierunek, w którym ma się udać po podaniu przez nas piłki i przełączeniu kontroli na innego zawodnika.
  • Zwiększenie liczby dostępnych ruchów oraz balansu piłkarzy urealistycznić ma odbieranie piłki oraz walkę o nią, które w poprzedniej odsłonie wyglądały częstokroć sztucznie i nienaturalnie. Czy poradzi sobie z tym nowy system kolizji?
  • Kolejne odsłony gry mają problem ze zbalansowaniem gry głową – w niektórych częściach jest to niezawodny i nadmiernie skuteczny sposób na zdobywanie bramek, podczas gdy w innych wrzutki z bocznych sektorów boiska kompletnie nie mają sensu. W FIFA 21 ten element ma być poprawiony poprzez oddanie graczowi kontroli nad kierunkiem i siłą strzału oddanego głową.
  • Grając w ataku, będziemy mogli sprawować kontrolę nad jednym graczem nawet wówczas, gdy podamy piłkę, przez co powinniśmy mieć lepszą możliwość ustawienia się lub wyskoczenia przed obrońców.

Czego oczekujemy wobec trybu FUT?

Wobec FUT oczekiwań jest równie sporo, co w przypadku modułu kariery. Przykładowo często pojawiającym się życzeniem jest to, aby w tym trybie można było pokierować żeńskimi zawodniczkami. Na pewno nie brakowałoby chętnych, aby zagrać na przykład wspaniałą (choć akurat mającą za sobą słabszy poprzedni rok) Alex Morgan czy innymi światowymi gwiazdami jak Danielle van de Donk, Megan Rapinoe czy Amandine Henry.

ikony w fifa 20 - pirlo

Czego natomiast możemy być pewni? Bez wątpienia możemy liczyć na to, że do trybu Ultimate Team zostaną dodane nowe ikony. Potencjalnie mają to być David Beckham, Francesco Totti oraz legendarny były reprezentant RFN Franz Beckenbauer. Przewijają się także nazwiska były piłkarzy Chelsea, Ashleya Cole’a oraz Johna Terry’ego, a także innego zawodnika z Premier League – ex-Czerwonego Diabła Nemanji Vidicia.

Nie wiadomo zaś jak potoczą się losy Ronaldinho. W ostatnim czasie Brazylijczyk dopuścił się wielu przewinień (posługiwanie się fałszywym dokumentem tożsamości), co skończyło się dla niego nawet pobytem w więzieniu. Nie brakuje głosów, zgodnie z którym poświęcona mu karta ma zostać usunięta i więcej w Ultimate Team się nie pojawić.

Czy w FIFA 21 zostanie wprowadzona wideo weryfikacja?

Już w trakcie fazy grupowej Mistrzostw Świata w Rosji zdążyliśmy się przyzwyczaić do obecności systemu VAR. Dzisiaj wideoweryfikacja jest na porządku dziennym. Być może z tej nowoczesnej metodą oceny sędziowskiej będziemy mogli doświadczyć także w serii gier FIFA. Nie brakuje bowiem doniesień, zgodnie z którymi VAR miałby się pojawić już w najnowszej części od EA.

fifa 20 wszystkie informacje

Nie wiadomo jeszcze, na jaką dokładnie formę moglibyśmy liczyć – najprostszym rozwiązaniem wydaje się wprowadzenie filmowych przerywników, na których sędzia podchodziłby do ekranu monitora, a następnie w powrocie na plac gry, informował o podjętej decyzji.

A wy na jakie ulepszenie czekacie w związku z premierą FIFA 21?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments