FIFA 21: premiera tradycyjnie we wrześniu. Co wiemy na dzień dzisiejszy?

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 29.04.2020, 14:50 Aktualizacja: 29.04.2020, 15:16
Na czas walki z koronawirusem piłkarze niemal z całego świata schowali korki do szafek. Niektórzy, jak Holendrzy i Francuzi, mogą już zacząć myśleć o następnym sezonie. My także wybiegamy nieco do przodu i zapowiadamy premierę gry FIFA 21, najnowszej odsłony słynnej serii piłkarskiej. Tradycyjnie przygotowanej przez studio Electronic Arts.
fifa 21 - premiera tradycyjnie we wrześniu?
11 Udostępnień

W artykule na temat premiery FIFA 21 poruszone zostały następujące tematy. Wraz z napływem nowych informacji będzie on na bieżąco aktualizowany i uzupełniany o nowe treści.

Na kiedy wyznaczono datę premiery FIFA 21?

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że każda nowa część piłkarskiej serii od Electronic Arts trafia w nasze ręce w drugiej połowie września. Na ten moment nieoficjalną informacją jest to, że premierę FIFA 21 wyznaczono na 25 września 2020 roku.

Jasny komunikat ze strony Electronic Arts powinniśmy poznać w czerwcu, najpóźniej w lipcu. Niestety, jeżeli ogólnoświatowa sytuacja z koronawirusem nie ulegnie poprawie, a być może jeszcze pogorszy się, to zapewne również premiera nowej produkcji z serii FIFA na tym ucierpi i spodziewany termin ulegnie zmianie.

Czy problemy z trybem kariery zostaną naprawione?

Tryb kariery w serii FIFA zawodzi od dłuższego czasu. Zmiana kolorków w panelu to właściwie jedyne „ulepszenia”, którymi częstują nas twórcy gry. Oczywiście co jakiś czas pojawi się istotna nowość, np. swego czasu była to możliwość zagrania w przedsezonowym turnieju sparingowym, niemniej oczekiwania są dużo większe.

Tryb kariery cierpi na wielu polach. W oczy kują na przykład prywatne wiadomości otrzymywane od naszych zawodników. Polskie tłumaczenie pozostawia mnóstwo do życzenia i bardzo często można odnieść wrażenie, że wydawcy gry na naszym rynku po prostu skopiowali oryginalną treść i dokonali bezmyślnego procesu translatorskiego za pomocą Google Translate. Niemniej ważniejszym problemem jest to, że różne deklaracje zawodników nie pokrywają się z naszymi decyzjami managerskimi.

kariera w fifa 20 zmiany

Ile to razy nie wystawialiśmy zawodnika w jakimś spotkaniu, po czym w ciepłym, serdecznym liście dziękował nam za danie mu szansy? Albo jeżeli dany zawodnik waha się, czy nie odejść, to w gruncie rzeczy decyzja jest odgórnie zaplanowana i na jego myślenie nie wpłynie wystawienie go w podstawowym składzie w pięciu kolejnych meczach, podczas których zanotuje czyste konto, strzeli gola albo zaliczy asystę.

Trudno nie odnieść wrażenia, że jak my rozwijamy nasz klub należycie i zgodnie z potencjałem, tak pozostałe drużyny robią to dość nieudolnie. Po kilku lat widać, że w momencie zakończenia kariery przez najlepszych piłkarzy kadra danego zespołu nie jest uzupełniana sensownie i tworzy się spory dysonans pomiędzy naszym rozwojem a regresem przeciwników.

Na pewno irytujące jest również to, że jeżeli powołamy zaawansowanego wiekowo zawodnika na turniej reprezentacyjny, to po 30 czerwca, gdy kończy klubową karierę, równocześnie zostanie on usunięty z drużyny narodowej. A przecież właśnie po to go zabieramy na mistrzostwa, aby dać mu szansę na miłe zwieńczenie długiej kariery.

fifa 20 recenzja

W trybie kariery brakuje więcej opcji dla posunięć managerskich. Był taki okres (np. w FIFA 2005), gdy mogliśmy wybierać sponsora albo inwestować w konkretnych członków personelu. Mogliśmy również zarządzać cenami biletów. Obecnie tego nie ma, na czym FIFA z pewnością traci.

Przydałoby się na pewno udoskonalić tryb akademii, możliwość wprowadzania do składu i szlifowania umiejętności młodszych roczników. Lista życzeń z pewnością jest długa i może być stale poszerzana przez każdego użytkownika FIFA. Niestety, to potwierdza, jak wiele pozostaje do poprawy.

Czego oczekujemy wobec trybu FUT?

Wobec FUT oczekiwań jest równie sporo, co w przypadku modułu kariery. Przykładowo często pojawiającym się życzeniem jest to, aby w tym trybie można było pokierować żeńskimi zawodniczkami. Na pewno nie brakowałoby chętnych, aby zagrać na przykład wspaniałą (choć akurat mającą za sobą słabszy poprzedni rok) Alex Morgan czy innymi światowymi gwiazdami jak Danielle van de Donk, Megan Rapinoe czy Amandine Henry.

ikony w fifa 20 - pirlo

Czego natomiast możemy być pewni? Bez wątpienia możemy liczyć na to, że do trybu Ultimate Team zostaną dodane nowe ikony. Potencjalnie mają to być David Beckham, Francesco Totti oraz legendarny były reprezentant RFN Franz Beckenbauer. Przewijają się także nazwiska były piłkarzy Chelsea, Ashleya Cole’a oraz Johna Terry’ego, a także innego zawodnika z Premier League – ex-Czerwonego Diabła Nemanji Vidicia.

Nie wiadomo zaś jak potoczą się losy Ronaldinho. W ostatnim czasie Brazylijczyk dopuścił się wielu przewinień (posługiwanie się fałszywym dokumentem tożsamości), co skończyło się dla niego nawet pobytem w więzieniu. Nie brakuje głosów, zgodnie z którym poświęcona mu karta ma zostać usunięta i więcej w Ultimate Team się nie pojawić.

Czy w FIFA 21 zostanie wprowadzona wideo weryfikacja?

Już w trakcie fazy grupowej Mistrzostw Świata w Rosji zdążyliśmy się przyzwyczaić do obecności systemu VAR. Dzisiaj wideoweryfikacja jest na porządku dziennym. Być może z tej nowoczesnej metodą oceny sędziowskiej będziemy mogli doświadczyć także w serii gier FIFA. Nie brakuje bowiem doniesień, zgodnie z którymi VAR miałby się pojawić już w najnowszej części od EA.

fifa 20 wszystkie informacje

Nie wiadomo jeszcze, na jaką dokładnie formę moglibyśmy liczyć – najprostszym rozwiązaniem wydaje się wprowadzenie filmowych przerywników, na których sędzia podchodziłby do ekranu monitora, a następnie w powrocie na plac gry, informował o podjętej decyzji.

W serii gier FIFA zdarzyły się sytuacje, w których w wyniku jakiejś absurdalnej sytuacji padł niewłaściwie uznany gol. Błędy sędziowskie się zdarzały i na pewno potencjalny VAR doda użytkownikom spokoju, a także zwiększy realizm gry. W końcu o to też w oczekiwanym od EA rozwoju chodzi – aby nadążać za tym, co dzieje się w rzeczywistym piłkarskim świecie.

A wy na jakie ulepszenie czekacie w związku z premierą FIFA 21?

Zobacz także:
Cyberpunk 2077. Westbrook nową dzielnicą w grze
Aktualności o grach, 9 Lip 2020
League of Legends: Lillia to nowy champion!
Aktualności o grach, 9 Lip 2020

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o