Film aktorski Hellsing. Adaptacja kultowej mangi ze scenarzystą Johna Wicka na pokładzie

zagrano Seriale Publikacja: 5.03.2021, 14:51 Aktualizacja: 5.03.2022, 21:48
Aktorskie adaptacje mang i anime nie zawsze oddają ducha oryginału, a nierzadko bywa, że przypominają bardziej parodię oryginału. Czy tak właśnie będzie w przypadku zapowiedzianego dziś filmu Hellsing? Trudno powiedzieć, ale uwagę przykuwa z pewnością nazwisko scenarzysty projektu. Adaptację “napisać” ma bowiem Derek Kolstad, autor scenariusza do niezwykle popularnego Johna Wicka.
0 Udostępnień

Kolejny film aktorski na podstawie mangi

Osoby, które interesują się mangami i anime wiedzą, że od czasu do czasu powstają aktorskie adaptacje tychże dzieł. Rzadko kiedy spotykają się one jednak z dobrym odbiorem, a nawet najbardziej zatwardziali fani często są zwyczajnie rozczarowani efektem końcowym. Wytwórnie filmowe nie ustają jednak w kolejnych próbach przeniesienia japońskich komiksów czy animacji na medium bliższe zachodniemu odbiorcy i wygląda na to, że za jakiś czas otrzymamy aktorską wersję Hellsinga.

Ta 10-tomowa manga autorstwa Kōty Hirano wydawana była w latach 1997-2008. Dotychczas doczekała się dwóch adaptacji w formie anime – 13-odcinkowy Hellsing emitowany był między rokiem 2001 i 2002. 10 dłuższych epizodów (około 50-minutowych) natomiast w ramach Hellsing Ultimate pojawiło się w latach 2006-2012. Teraz do tego grona dołączy film. Nie ujawniono jeszcze obsady.

Znany scenarzysta

Serwis Deadline poinformował o wyborze scenarzysty – będzie nim Derek Kolstad, który znany jest szerszej publiczności, jako autor scenariusza do trylogii Johna Wicka. Obecnie zaangażowany jest w kilka dużych projektów, w tym ekranizację gry Just Cause, anime Splinter Cell, opracowywane na zlecenie Netfliksa czy The Falcon and the Winter Soldier (jeden z wielu seriali na podstawie superbohaterszczyny od Marvela). 

W rolę producentów wcielą się Brian Kavanaugh-Jones i Fred Berger (wytwórnia Automatik Entertainment) , Mike Callaghan i Reuben Liber (wytwórnia 7 Films) oraz Jason Lust (Soluble Fish Productions). Na dalsze szczegóły przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale sam projekt warto mieć na oku.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments