Fortnite: Rozdział 2 wystartował. Nowy sezon to nowa mapa!

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.10.2019, 18:00 Aktualizacja: 15.10.2020, 18:52
Wraz z mocno poprawioną wersją gry, którą twórcy z Epic Games nazwali po prostu Fortnite Rozdział 2, rusza nowy sezon. Wśród nowości związanych z najpopularniejszą strzelanką online wymienić należy przede wszystkim nową mapę, ale to niejedyna oznaka świeżości w shooterze battle royale!
fortnite rozdzial 2
5 Udostępnień

Z czarnej dziury wyłonił się Fortnite: Rozdział 2

Od kilku dni wielbiciele najpopularniejszej strzelanki na świecie mieli niezłą zagwozdkę. Epic Games wyłączyło bowiem serwery Fortnite, a świat gry pochłonęła czarna dziura. Miniony sezon zakończony został więc z hukiem, co nie spodobało się wszystkim spośród ponad 250 milionów graczy, którzy każdego miesiąca logują się do gry. Hit battle royale wraca jednak do życia – twórcy shootera ogłosili właśnie przemodelowanie tytułu w ramach Fortnite: Rozdział 2.

Wraz z Fortnite: Chapter 2 rusza także jedenasty już sezon rozgrywki (liczony jako pierwszy sezon Rozdziału 2), a gracze będą zdobywali doświadczenie oraz nagrody w ramach nowego karnetu bojowego. Epic Games przygotowało dla fanów swojej produkcji kilka zmian, z którymi koniecznie powinni się zapoznać przed wypróbowaniem nowych pomysłów twórców. Po dość intensywnym sezonie dziesiątym, w którym zaliczyliśmy m.in. event z okazji Dnia Batmana, warto szykować się na kolejne szalone miesiące!

Jakie zmiany przynosi Fortnite: Rozdział 2?

Chociaż pełną listę aktualizacji, które przynosi Fortnite: Rozdział 2, poznamy zapewne dopiero po odkryciu wszelkich tajemnic przez graczy, już dziś możemy pokusić się o wypisanie kilku najciekawszych zmian. Co się wśród nich znajduje?

  • Nowa mapa, a wraz z nią nowe wyzwania, takie jak na przykład odwiedzenie wszystkich trzynastu świeżych lokacji, wśród których znajdują się Camp Cod, Power Plant czy Weeping Woods.
  • Na obszarach wodnych będziemy mogli kierować nowym typem pojazdu (motorówka), pływać lub po prostu łowić ryby.
  • W Fortnite: Rozdział 2 powiększone i przesunięte na bok zostały paski zdrowia oraz tarczy.
  • Gracze ukrywać mogą się od terach w stosach siana i śmietnikach.
  • Wśród nowych broni znajdzie się m.in. pospolity wariant wyrzutni rakiet czy świeżutki pistolet półautomatyczny.
  • Fani społecznościowej strony Fornite’a z pewnością docenią wprowadzone przez Rozdział 2 emotikonki.

Fortnite to sieciowa strzelanka oparta na trybie battle royale, w którym setka graczy trafia jednocześnie na tę samą mapę, a zwycięstwo należało będzie do ostatniego żywego zawodnika na mapie. Produkcja Epic Games wydawana w Polsce przez Cenegę płatna jest tylko w wersji pudełkowej – w wersji cyfrowej można pobrać tego shootera online za darmo ze strony producenta. Premiera pierwszej przed Fortnite Rozdział 2 wersji gry miała miejsce 26 września 2017 roku na PlayStation 4, Xbox One oraz PC, a w 2018 roku ukazały się wersje mobilne na iOS, Androida oraz Nintendo Switch.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments