Fortnite w trybie online. Od przyszłego roku ważne zmiany

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 7.12.2020, 15:38 Aktualizacja: 7.12.2021, 15:38
Fortnite: Battle Royale od września 2017 roku rozwijany jest regularnie dzięki kolejnym aktualizacjom i sezonom wsparcia. Choć pandemia była trudnym okresem dla wielu firm tworzących gry, to Epic Games nie zwolnił z tempem wydawania kolejnych nowości, dzięki czemu skutki koronawirusa nie odbiły się znacząco na grze. Tego samego nie można jednak powiedzieć o turniejach esportowych w Fortnite.
0 Udostępnień

Turnieje Fortnite trafią do sieci

Pandemia wymusiła na organizatorach różnego rodzaju imprez masowych zrezygnowanie z „edycji 2020” lub przeniesienie jej do sieci. Zbliżamy się powoli do końca roku, szczepionka na koronawirusa ciągle nie została wprowadzona i wszystko wskazuje na to, że jesteśmy jeszcze daleko od ogłoszenia końca kłopotów z COVID-19.

Z tego właśnie powodu Epic Games opublikowało wczoraj oświadczenie, w którym informuje o przeniesieniu do sieci wszystkich zapowiedzianych na 2021 rok turniejów i rozgrywek esportowych związanych z Fortnite.

Biorąc pod uwagę wiele niewiadomych w kwestii praktyki i bezpieczeństwa, nie planujemy w 2021 roku organizowania turniejów na żywo, także Fortnite World Cup. W 2021 roku będziemy nadal prowadzić turnieje online i mamy nadzieję, że w przyszłości wydarzenia na żywo powrócą w takiej czy innej formie.

Czytamy w ogłoszeniu. Zapowiedziano również, że w ramach rozgrywek Fortnite Champion Series (FNCS) nastąpią zmiany w kwestii składu drużyny – chodzi konkretnie o liczbę graczy. Od piątego sezonu FNCS, którego początek zaplanowano na 4 lutego 2021 roku, każdy zespół będzie mógł liczyć do trzech osób.

W zeszłym tygodniu Epic Games rozpoczęło również piąty sezon drugiego rozdziału wsparcia Fortnite. Oprócz poprawek dostępne są nowe elementy kosmetyczne, w tym te inspirowane Mando i Baby Yodą, a także Kratosem z God of War wydanego w 2018 roku. Ta ostatnia nowość nie spodobała się części graczy – twierdzą oni, że tańczący bóg wojny wygląda niepoważnie i negatywnie wpływa na odbiór – zdaniem komentujących – poważnej postaci.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments