Nowy sezon w Fortnite – Baby Yoda, Kratos, i Travis Scott z 20 milionami dolarów za koncert w grze

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 3.12.2020, 11:34 Aktualizacja: 3.12.2021, 11:36
Epic Games nie przestaje rozwijać swojej kury znoszącej złote jaja i wraz początkiem grudnia rozpoczął się kolejny sezon wsparcia do Fortnite. Oprócz nowych skórek postaci czy broni do gry trafią również nowi bohaterowie – potwierdzono już obecność Mando i Baby Yody z serialu Mandalorian, a wszystko wskazuje na to, że do gry trafi też Kratos z God of War (wersja najnowsza, czyli z brodą). Do tego Forbes poinformował, że Travis Scott za swój koncert w Fortnite dostał aż 20 milionów dolarów.
0 Udostępnień

Nowe postacie w piątym sezonie wsparcia Fortnite

Epic Games jak zwykle zakończyło kolejny etap rozwoju swojej gry z przytupem – w nocy z pierwszego na drugiego grudnia zakończył się czwarty sezon wsparcia drugiego rozdziału Fortnite, co – według firmy – zgromadziło ponad 15 milionów jednocześnie zalogowanych użytkowników . Na twitterowym profilu gry pojawiło się kilka krótkich zajawek w formie wiadomości głosowej, a potem ukazał się zwiastun piątego sezonu.

Punkt Zerowy, bo tak będzie nazywał się ów okres wsparcia, ma pokazać, jak bohaterowie z różnych światów (w tym ci znani z Fortnite’a) radzą sobie z tajemniczym, nowym zagrożeniem. Wśród nowych postaci w grze mają pojawić się Mando i Baby Yoda, którzy w zeszłym roku podbili serca nerdów… to znaczy fanów fantastyki, za sprawą serialu Mandalorian (postacie widoczne na okładce). W skład karnetu bojowego (dostępnego również w formie subskrypcji Ekipa Fortnite) wejdzie również nowe uzbrojenie – w tym karabin Mando – czy tereny dotychczas niekojarzone z grą Epic Games jak dżungla czy starożytne ruiny.

Inną nowością w piątym sezonie drugiego rozdziału Fortnite ma być Kratos z God of War z 2018 roku. Ta informacja nie została jeszcze potwierdzona przez Epic Games, ale według informacji udostępnionych na twitterowym koncie “HYPEX” (niemal w pełni poświęconemu newsom dotyczącym grze Epic Games) tak miałaby wyglądać omawiany bohater.

Co więcej, na Twitterze PlayStation pojawiła się wiadomość głosowej, w której wspomina się o szalonym wojowniku walczącym z bogami i to gołymi rękami. Trop jest dość oczywisty, jednak dalej nie wiemy, czy będzie to jedynie skórka, czy może pełnoprawna postać ze specjalnymi mocami, jak było to w przypadku Thanosa.

Travis Scott z 20 milionami dolarów za koncert Fortnite

A skoro już przy battle raoyale’u od Epic Games jesteśmy, to nie sposób nie wspomnieć o artykule, który ukazał się pod koniec listopada na łamach Forbesa. Według anonimowych źródeł tamtejszych dziennikarzy Travis Scott, popularny wykonawca muzyczny, miał otrzymać aż 20 milionów dolarów za wirtualny koncerty w Fortnite, który odbył się w kwietniu w ramach wydarzenia Astronomical. Oczywiście, raper nie był jedyną gwiazdą tego “eventu”, ale to właśnie on skradł całe show, zwłaszcza że właśnie wtedy zaśpiewał utwór, który wcześniej nie był nigdzie publikowany.

Być może właśnie to sprawiło, że za koncert rapre otrzymał tak dużą sumę, która znacząco ma przewyższać stawki za prawdziwe koncerty. Według autorów wspomnianego artykułu za jeden występ w ramach trasy koncertowej Astroworld Scott dostał “tylko” 1,7 miliona dolarów, a za cały cykl miał zgarnąć 53,5 miliona dolarów.

To nie jedyny romans muzyka z grami – jakiś czas temu Scott wystąpił w reklamie PlayStation 5, a to ma być tylko jeden z elementów długiej współpracy pomiędzy raperem a Sony. Szczegóły dalej nie są jednak znane, więc na razie pozostaje czekać nam na kolejne akcje marketingowe japońskiej firmy z udziałem Travisa Scotta.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments