Frostpunk na PS4 i Xbox One już wkrótce. Jak ze sprzedażą wersji PC?

Michał Małysa Premiery i zapowiedzi Publikacja: 25.04.2019, 11:11 Aktualizacja: 25.04.2020, 7:19
Jesteście graczami konsolowymi i doniesienia o kolejnym polskim hicie śledziliście z nutką zazdrości? Humor poprawić może wam wieść o przygotowywaniu wersji Frostpunk na PS4 oraz Xbox One. Czy dorówna ona pod względem jakości oraz wyników sprzedaży wersji PC? Przekonamy się o tym już latem.
frostpunk ps4 xbox one
0 Udostępnień

Sprzedaż Frostpunk od 11 bit studios w wersji PC

Od wydania gry Frostpunk, dzięki której wystrzeliły notowania giełdowe spółki 11 bit studios, minął właśnie rok. Survivalowa strategia została doceniona przez krytykę (wysoka średnia ocen 84 wg serwisu Metacritic oraz nominacja do BAFTA 2019), a jak wynika z najnowszych danych podanych przez twórców okazale prezentuje się również sprzedaż Frostpunk w wersji PC.

Jako graczy stawiających na doświadczenia konsolowe cieszy nas fakt, że wkrótce doczekamy się również wersji Frostpunk na PS4 oraz Xbox One. Produkcja zakupiona przez grubo ponad milion graczy może dzięki temu znacznie poszerzyć swój zasięg. Skoro wersję PC udało się sprzedać w co najmniej jednej kopii w dokładnie 191 krajach świata, świat konsoli stoi przed tytułem 11 bit studios otworem!

Frostpunk na PS4 i Xbox One już wkrótce

Premiera Frostpunk na PS4 i Xbox One zaplanowana jest wstępnie na tegoroczne lato i wierzymy, że dzięki niej sezon ogórkowy stanie się bardziej zjadliwy niż zwykle. Kampania promocyjna wersji konsolowej już ruszyła, zapoczątkowana przez kwietniowy trailer Frostpunk.

Miejmy nadzieję, że przygotowana specjalnie na konsole PS4 i Xbox One edycja Frostpunk okaże się równie grywalna, co wersja PC. Sprzedaż i sukces komercyjny strategii na komputery osobiste to jedno, ale przystosowanie mechaniki tego typu gry do sterowania padem wcale nie jest łatwe. Czy 11 bit studios podoła zadaniu, dowiemy się już tego lata.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments