Gal Gadot zagra Hedy Lamarr. Kim była niezwykła kobieta?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 6.08.2019, 10:08 Aktualizacja: 6.08.2020, 10:08
Tęskniliście za Gal Gadot? Zastanawialiście się, czy w roli innej niż Wonder Woman wypadnie równie imponująco, co w adaptacjach komiksów DC? Produkowany dla Showtime serial o losach hollywoodzkiej piękności z lat 30. i 40. XX wieku da jej szansę na zaprezentowanie talentu!
gal gadot wcieli sie w hedy lamarr
21 Udostępnień

Gal Gadot wcieli się w rolę Hedy Lamarr w serialu Showtime

Jak informują najnowsze wieści wprost z Hollywood, Gal Gadot wybrała rolę kolejnej Wonder Woman! Tym razem nie będzie to jednak kreacja komiksowa, lecz historia oparta na jak najprawdziwszej biografii. Izraelska aktorka w serialu produkowanym dla stacji Showtime wcieli się w Hedy Lamarr, piękną aktorkę i genialną wynalazczynię.

Gal Gadot zyskała sławę dzięki roli w filmie Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości, po czym odgrywana przez nią postać doczekała się własnego tytułu, który zebrał zysk na poziomie ponad 820 milionów dolarów na całym świecie. Obecnie w produkcji jest jego sequel, Wonder Woman 1984.

Kim była Hedy Lamarr?

Hedy Lamarr była amerykańską aktorką austriacko-żydowskiego pochodzenia, urodzona jako Hedwig Kiesler. Po występie w czechosłowackim filmie Ekstaza w 1933 roku, który okazał się jak na tamte czasy sporym skandalem ze względu na nagie sceny z aktorką, zyskała popularność i wyszła za mąż za bogatego Austriaka Fritza Mandla. Małżeństwo z apodyktycznym faszystą i handlarzem bronią okazało się nieudane, jednak dzięki jego kontaktom zawodowym Hedy zainteresowała się techniką.

Po ucieczce od męża i poznaniu producenta filmowego Louisa Mayera (współzałożyciela lwiej wytwórni Metro Goldwyn Mayer) trafiła do Hollywood i zmieniła swoje imię i nazwisko na Hedy Lamarr. Nie odniósłszy większego sukcesu w filmie przerzuciła się na pracę wynalazczą, której zwieńczeniem było opracowanie systemu sterowania torpedami za pomocą fal radiowych. Nie znalazł on zastosowania w trakcie II wojny światowej, ale amerykańska marynarka wojenna zaczęła go wykorzystywać w latach 60.

Po wojnie odniosła jeszcze sukces aktorski w oskarowym filmie Samson i Dalila z 1951 roku. Zmarła 19 stycznia 2000 roku w Casselberry.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments