Wreszcie zobaczyliśmy gameplay Cyberpunk 2077!

zagrano Gry Publikacja: 28.08.2018, 13:24 Aktualizacja: 28.08.2018, 13:24
W newsie napisanym świeżo po tegorocznym Gamescomie narzekaliśmy nieco na tempo prac nad Cyberpunkiem 2077, zdając sobie jednak sprawę, że zegarmistrzowska precyzja i brak pośpiechu przynieść mogą same pozytywy. Nie byliśmy w głośnym wyrażaniu lekkiego niezadowolenia jedyni, co szybko odniosło skutek!
gameplay Cyberpunk 2077
0 Udostępnień

Gameplay Cyberpunk 2077 świeżo po Gamescomie

W poniedziałkowy wieczór CD Projekt Red wypuścił czterdziestoośmiominutowy gameplay – pierwszy tak szczegółowy materiał, który trafił do grona znacznie szerszego niż grupa dziennikarzy, która miała możliwość przyjrzeć się szczegółom rozgrywki na zamkniętych pokazach w czasie E3 oraz szeroko komentowanego ostatnio Gamescomu.

To naprawdę spora gratka dla wszystkich, którzy wychodzą z założenia, że warto stosować wobec entuzjazmu dziennikarzy zasadę ograniczonego zaufania, a wszystkie zachwyty weryfikować na własną rękę. Okazuje się, że w tym konkretnym przypadku nieufność była kompletnie nieuzasadniona – materiał trwający nieco dłużej niż odcinek przeciętnego serialu przykuwa uwagę widza od początku i nie pozwala się oderwać od ekranu ani na moment!

Z czym mamy do czynienia?

Zanim odpalimy materiał przygotowany przez polskie studio, warto zdać sobie sprawę, z czym dokładniej mamy do czynienia. Gameplay prezentować ma w założeniach stosunkowo wczesną fazę praca nad grą i pokazać niecierpliwym fanom to, co widzieli już przedstawiciele mediów. – Doskonale wiemy, że bardzo chcecie zobaczyć to, co na zamkniętych pokazach mogły zobaczyć media.

Długo oczekiwany trailer z rozgrywką

Dlatego, mimo iż nagrane przez nas wideo pokazuje grę w wersji roboczej – innej niż ta, którą zobaczycie na swoich ekranach po premierze – podjęliśmy decyzję, aby jednak zaprezentować Wam, jak obecnie wygląda Cyberpunk 2077 – powiedział w oświadczeniu opublikowanym na stronie producenta Adam Badowski, game director i szef studia CD Projekt Red.

Co jego zdaniem się zmieni do czasu premiery? Możliwe, że praktycznie wszystko! – Początkowo podjęliśmy decyzję, że Cyberpunka zobaczą tylko przedstawiciele mediów. Podjęliśmy ją dlatego, że wiele materiałów i mechanik, z których korzystamy w roboczej wersji gry najprawdopodobniej ulegnie modyfikacjom do czasu premiery – czytamy na stronie CDP.

Wciąż nie znamy przybliżonej daty premiery

Szczegóły? – Interfejs gry, sposób w jaki zachowuje się broń (i jak wpływają na nią statystyki postaci), netrunning, fizyka prowadzenia pojazdów – to tylko niektóre z długiej listy rzeczy w fazie testów. Miejscowe problemy z animacją, niefinalna mimika twarzy postaci, wczesne wersje pokazanych lokacji – wszystko to sprawiło, że woleliśmy poczekać z pokazaniem Cyberpunka najszerszej z publiczności – graczom – klaruje Badowski.

Jak wygląda pierwotna wersja rozgrywki w Cyberpunk 2077?

Cóż, w tym przypadku nie ma innego wyjścia niż przekonać się samemu. Materiał osiągnął w kilkanaście godzin ponad milion wyświetleń i nie mamy wątpliwości: do wykręcenia znacznie lepszego wyniku warto dołożyć swoją cegiełkę!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments