Gameplay Life is Strange 2 zapowiada klasyk!

Michał Małysa Gry Publikacja: 29.08.2018, 18:18 Aktualizacja: 29.08.2018, 18:18
Stęskniliście się za przygodówkami w młodzieżowym klimacie? Zapowiedziana na 27 września premiera drugiej części Life is Strange znów przeniesie nas do świata nastolatków, którzy po wkroczeniu w dorosłość odkrywają, że życie nie jest ani proste, ani normalne. Co ujawnił nam gameplay Life is Strange 2 pokazany na targach GamesCom 2018?
gameplay life is strange 2
0 Udostępnień

Bracia na gigancie

Zacznijmy jednak od przybliżenia fabuły gry. Bohaterami odcinkowej produkcji wzorowanej na popularnych tasiemcach studia Telltale Games będą w drugim sezonie bracia Sean i Daniel Diaz. Znalazłszy się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiedniej porze zostają jedynymi podejrzanymi w sprawie wypadku, w którym zginął ich ojciec oraz znajdujący się nieopodal policjant, więc jedynym wyjściem wydaje się nastolatkom uderzenie w długą podróż do Meksyku.

Po trailerze wydaje się, że w założeniach twórców fabuła ma być typową telenowelową historią o więzach krwi, stanowiących jedyną obronę przed brutalnym i nieprzyjaznym światem. W trakcie minutowego materiału usłyszeć możemy kilka standardowych tekstów nastawionych na wywołanie łez i choć łatwo się na nie nabrać, to po głębszym przemyśleniu pierwotna prezentacja sprawia wrażenie dość efekciarskiej emocjonalnie. Zupełnie inaczej prezentuje się gameplay Life is Strange 2 zaprezentowany na targach Gamescom 2018.

Gameplay Life is Strange 2 z GamesCom 2018

Kiepskie wrażenie, które można było odnieść po obejrzeniu oficjalnego trailera, skutecznie rozwiane zostaje poprzez gameplay Life is Strange 2 zaprezentowany na niemieckich targach GamesCom 2018. Mniej pompatyczne dialogi, znacznie dynamiczniejsza muzyka i żółty autobus szkolny mknący ulicami miasteczka skąpanego we wrześniowej mgle – już sama stylistyka wprowadza o wiele więcej życia i odgania emo-atmosferę, przez którą gracz chciał się w trakcie oglądania trailera co najmniej pochlastać.

Gameplay Life is Strange 2 z targów Gamescom 2018 prezentuje początek podróży chłopców i standardowe dla produkcji tego typu dychotomiczne wybory, mające zazwyczaj konkretne konsekwencje. I choć nie brak w nim scen z gatunku wzruszających, z pewnością nie sposób określić ich melodramatycznymi. Warto mieć przy tym na uwadze, że zaprezentowane zostało aż dwadzieścia minut żywcem wyciągniętych z gry. Dla wielu graczy przedwczesne zapoznanie się z nimi może być niepowetowaną stratą, więc muszą oni uwierzyć na słowo – wygląda to naprawdę dobrze.

To może być naprawdę klasyczna historia

Seriale ukazujące problemy młodzieży przeżywają ostatnimi czasy prawdziwy renesans – po wielu latach dominacji produktów stuprocentowo dorosłych, w łaski widzów skutecznie wkradły się produkcje takie jak Trzynaście powodów, Atypical czy The End of The F*** World. W świecie gier komputerowych trend ten najwyraźniej widać właśnie na przykładzie tego typu przygodówek (o dorastaniu opowiadać będzie w końcu też ostatni sezon The Walkind Dead, który przybliżaliśmy czytelnikom przed kilkoma tygodniami), ale mamy przecież też produkcje takie jak The Last of Us.

Powody stojące za powrotem do klasycznych bahdajowych fabuł doskonale ujęli sami twórcy opisywanego produktu. – Tak jak w poprzednich grach z serii, Life is Strange 2 stawi czoło kwestiom, z którymi wszyscy możemy się utożsamiać i które spowodują moralne dylematy i wymagać będą udania się w głąb własnej duszy – napisali na oficjalnym blogu gry. Może faktycznie życie jest (tele)nowelą?

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments