Trailer Outward zapowiada pełną immersję

Michał Małysa Gry Publikacja: 20.12.2018, 6:28 Aktualizacja: 20.12.2019, 12:59
Kolejne studia deweloperskie złożone z fanów klasycznych RPG-ów próbują dorzucić coś do tego wyeksploatowanego do granic możliwości gatunku. Gameplay trailer Outward prezentuje tytuł, którego twórcy chcą postawić na pełną immersję. Tak nieprzyjaznego środowiska mogliśmy jeszcze nie widzieć.
gameplay trailer outward
2 Udostępnień

To nie jest kolejne open-world RPG

Z pozoru klasyczne RPG w klimatach fantasy. Najeżona potworami kraina, pod wieloma względami przypominająca powszechne wyobrażenia na temat naszego średniowiecza. Bohaterowie rozwijający swoją postać w ramach klas postaci, warunkowanych w tym przypadku przez przynależność do jednej z czterech frakcji. Walka bronią białą i dystansową, do tego oczywiście szczypta magii. Brzmi całkiem sztampowo, nieprawdaż?

gameplay trailer outward

Twórcy z kanadyjskiego studia Nine Dots mają jednak plan, aby uczynić z tego świata podstawę gry o niespotykanych wcześniej rozwiązaniach. Główny założenie deweloperów polega na jak najpełniejszym odwzorowaniu nieprzyjaznego świata, na który poszukiwacze przygód mogliby się natknąć w tego typu realiach.

Zginięcie od kłów potwora ma być w Outward nie bardziej prawdopodobne, niż śmierć z odwodnienia, głodu czy chłodu. Celem gracza będzie nie tylko wykonywanie kolejnych questów, ale również przeżycie w skrajnie survivalowych warunkach. Problemem w grze ma być także magia – rzucenie jakiegokolwiek zaklęcia wymagało będzie nazbierania odpowiednich ingrediencji oraz wykonania skomplikowanych rytuałów.

gameplay trailer outward

Jeśli komuś tego mało, dochodzi jeszcze brak opcji zapisu gry. Postępy w fabule zapamiętają się dzięki systemowi autosave, a każda porażka zakończy się co najwyżej ogłuszeniem i pobudką w niewoli, bez pieniędzy oraz ekwipunku. Jak takie coś wyglądać może w praktyce?

Gameplay trailer Outward przybliża założenia gry

Te trudne do wyobrażenia warunki przybliża opublikowany właśnie gameplay trailer Outward. Twórcy prezentują w nim główne założenia gry, która ma stawiać przed graczem prawdziwe wyzwania, a nie rozpościerać szeroką trasę do laurów godnych wyłącznie herosów. O ile grafika oraz animacje nie powalają, tak sam pomysł wydaje się bardzo przyjemny. Zobaczcie zresztą sami:

Po raz pierwszy dowiedzieliśmy się też czegoś więcej na temat daty premiery tej produkcji. Gameplay trailer Outward informuje, że gra ukaże się na PlayStation 4, Xbox One oraz PC 26 marca 2019 roku. Nie wiemy jeszcze, kto będzie odpowiedzialny za jej dystrybucję nad Wisłą. Dla graczy lubiących wyzwania oraz poczucie realizmu może być to pozycja obowiązkowa. O dalszych postępach w pracach nad tym tytułem z pewnością będziemy was informować!

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments