GAMESCOM 2019: Shenmue III na nowym trailerze

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 21.08.2019, 15:00 Aktualizacja: 21.08.2020, 14:48
Ponad 7 milionów dolarów uzbieranych w dużej mierze dzięki kickstarterowej zbiórce wydawało się zbyt małym budżetem, aby tak ambitna gra mogła powstać, jednak najnowszy trailer Shenmue III z targów Gamescom 2019 pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.
shenmue iii - trailer na gamescom 2019
0 Udostępnień

Dzień z Shenmue III na Gamescom 2019

Shenmue III zdążyło już wywołać nieco kontrowersji, chociaż w Polsce informacje o kolejnej części kultowej serii nie przyciągnęły zbyt wiele uwagi. Wszystko przez to, że poprzednie dwie odsłony wydane zostały na konsolę Dreamcast, która nie zdobyła u nas wielkiej popularności. Pierwszy trailer Shenmue III pojawił się na targach E3 i prezentowaliśmy go wśród najciekawszych premier gier z drugiego półrocza 2019, ale powstanie tytułu wciąż wydawało się niepewne. Po trailerze z Gamescom 2019 możemy się jednak spodziewać, że gra raczej powstanie.

Shenmue III to powrót do epickiej historii rozpoczętej przez mistrza opowieści Yu Suzukiego ponad dwadzieścia la temu. Pionier gier osadzonych w otwartym świecie oraz immersywnych doświadczeń doda nowy rozdział do opowieści o młodym adepcie sztuk walki Ryo Hazukim.

Czego spodziewać się po Shenmue III?

Wspomniane kontrowersje związane z Shenmue III wiązały się przede wszystkim z niskim budżetem produkcji (zaledwie 7 milionów dolarów zebrane po części dzięki rekordowej akcji crowdfundingowej). Kilkukrotnie przekładana data premiery, niezbyt imponujące materiały z rozgrywki oraz ogłoszenie wyłączności gry dla Epic Games Store – nie wróżyło to tytułowi zbyt dobrze i dawało mu raczej złej sławy.

Na całe szczęście zaprezentowany na Gamescom 2019 trailer z rozgrywki prezentuje się milion razy lepiej, a my powoli zaczynamy mieć nadzieję na co najmniej dobrą gierkę. Może nie czekamy na tę produkcję równie mocno jak na oplotkowywane GTA 6, ale otwarty i wypełniony detalami świat oraz świetny system walki wręcz brzmią jak zapowiedź czegoś naprawdę mocnego.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments