Gears 5 bez papierosów i tytoniu. Będzie ich brakowało?

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 15.07.2019, 13:00 Aktualizacja: 15.07.2020, 13:42
Gears 5 bez papierosów i tytoniu to efekt coraz większej świadomości twórców popkultury na temat szkodliwości ukazywania w grach czy filmach scen palenia. Według organizacji Truth Initiative szczególnie groźny jest fakt, że w wielu produkcjach palenie wpływa na lepsze wyniki osiągane przez bohaterów.
gears 5 bez papierosow i tytoniu
0 Udostępnień

Gears 5 bez papierosów i tytoniu

Papieros jest w popkulturze naprawdę cennym atrybutem, pozwalającym wyrazić wiele emocji właściwie bez słów. Biorąc pod uwagę olbrzymie zagrożenie, które niesie ze sobą ich regularne palenie (według danych CDC odpowiedzialne jest każdego roku za 480 tysięcy zgonów w samych Stanach Zjednoczonych), popkulturowi twórcy starają się jednak nie dokładać ręki do promowania nałogu.

Do zdecydowanych przeciwników palenia należą twórcy Gears 5. Bez papierosów i tytoniu bohaterów tej gry zobaczymy po raz pierwszy, ale już we wcześniejszych odsłonach atrybuty te używane były w bardzo ograniczonej formie. Żołnierze palący w okopach papierosy to klasyczny element wojennych fotografii, ale prezes stojącego za grą studia The Coalition kategorycznie sprzeciwia się wykorzystywaniu tego konkretnego elementu w produkcji. Jego argument jest prosty.

Czy twórcy gier promują palenie?

Promowanie palenia zarzucają twórcom gier przedstawiciele amerykańskiej organizacji Truth Initiative, której celem jest wyeliminowanie tytoniu poprzez edukację na temat katastrofalnych skutków palenia. Według jednego z raportów organizacji, istnieje poważne powiązanie między ekspozycją młodzieży na motyw palenia w filmach a sięganie po papierosy. W grach efekt ten ma być jeszcze mocniejszy, szczególnie jeżeli spożywanie papierosów ma pozytywny wpływ na siłę głównego bohatera.

Wśród gier oskarżanych przez Truth Initiative o promocję tytoniu znajdują się takie tytuły jak Uncharted, Starcraft II, Life is Strange czy Overwatch.

Źródło: GameSpot. Grafika: Unsplash.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments