GeForce Now i Stadia dostępne na Xboksach. Nowa wersja Edge’a w fazie testów

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 11.03.2021, 14:13 Aktualizacja: 11.03.2022, 14:13
Kilka dni temu Microsoft zdecydował się na zaktualizowanie swojej przeglądarki Microsoft Edge na konsolach Xboksach, dzięki czemu osoby z programu Alpha Skip-Ahead mogą testować nowe funkcje aplikacji. Okazuje się, że od teraz pozwala ona na korzystanie z niedostępnych dotychczas usług na konsolach Microsoftu, takich jak GeForce Now czy Stadia. Umożliwia to uruchomienia części gier, które nie były wydane na Xboksach.
0 Udostępnień

Część gier znanych z pecetów od teraz na Xboksach

Microsoft zaktualizował na Xboksach swoją falogowa przeglądarkę, oferując tym samym dostęp testerom z programu Alpha Skip-Ahead do nowych funkcji Microsoft Edge na konsolach. Jak potwierdzili The Verge oraz youtuber Joe Chip aplikacja oparta na silniku Chromium (znana przede wszystkim z przeglądarki Chrome) umożliwia uruchomienie na Xboksie Series X|S oraz Xboksie One aplikacji kojarzonych dotychczas z pecetami, jak GeForce Now czy Stadia.

Pierwsza z aplikacji umożliwia rozgrywkę w chmurze w gry zakupione na Steamie, Epic Games Storze, GOG-u czy Battlenecie – wystarczy zarejestrować się na stronie Nvidii, a zainteresowani mogą wykupić abonament, który poprawi jakość transmitowanego obrazu. Lista produkcji, które obsługiwane są przez GeForce Now, znajduje się na stronie głównej usługi. Stadia z kolei wymaga od użytkownika kupna gry na platformie Google’a lub kupna abonamentu, w ramach którego użytkownik uzyskuje dostęp do kilku wybranych produkcji.

Co prawda sporo gier obsługiwanych przez usługi Nvidii i Google’a jest dostępnych również na Xboksach, a w trakcie rozgrywki będzie trzeba używać pada, co w przypadku niektórych tytułów może być sporym utrudnieniem (nie wszystkie produkcje na Steamie i Epic Games Storze obsługują kontrolery). Sam pomysł takiego rozszerzenia funkcji Microsoft Edge wydaje się jednak dobry i w przyszłości może okazać się naprawdę ciekawym rozwiązaniem. Aktualnie to wciąż tylko ciekawostka dla grupy wybranych osób.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments