Godfall. Pierwsza premiera na PS5 to action RPG! [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 8.04.2020, 14:10 Aktualizacja: 8.04.2021, 14:28
Cały świat czeka na premierę PlayStation 5. Zainteresowanie z pewnością dotyczy także wielu wyznawców konsol od Microsoftu, ponieważ trudno nie być ciekawym, co przyniesie nowy produkt Sony. Znamy już także pierwszą przeznaczoną na PlayStation 5 grę – jest nią Godfall. Kiedy premiera tej produkcji spod znaku RPG akcji?
godfall premiera
16 Udostępnień

W artykule na temat premiery Godfall poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy zagramy w GodFall – pierwszą grę na PlayStation 5?

Konsola najnowszej generacji PlayStation 5 trafi w ręce użytkowników jeszcze w tym roku. Kiedy dokładnie? Wciąż nie wiadomo, ale bez wątpienia należy się uzbroić w cierpliwość i nastawić się nawet na grudzień. O ile do tego czasu koronawirus pójdzie w niepamięć i nie pokrzyżuje kolejnych planów…

Do tego czasu będziemy radować się innymi nowinkami związanymi z mocno wyczekiwaną premierę konsoli, takimi jak oficjalna prezentacja przeznaczonego dla niej pada DualSense. A co z samymi grami? Jeden tytuł jest już znany – to GodFall.

O tej przygotowanej przez Counterplay Games produkcji spod znaku action role-playing games po raz pierwszy głośno się zrobiło blisko pół roku temu. To właśnie w grudniu podczas The Game Awards oficjalnie zapowiedziano Godfall jako pierwszą grę na PlayStation 5. Możemy się wobec tego spodziewać, że zagramy w nią najwcześniej za kilka miesięcy. Być może w okolicach ostatniego miesiąca roku. Wniosek jest oczywisty: bez konsoli żadna gra nam się na nic nie przyda.

Warto jednak dodać, że omawiana gra nie ukaże się wyłącznie w wersji na produkty od Sony. W Godfall będą mogli zagrać także użytkownicy PC. Trudno jednak przypuszczać, aby rozbieżności w terminach premier były przesadnie spore i bardziej spodziewanym scenariuszem jest to, że Godfall w wersji zarówno na PlayStation 5, jak i Microsoft Windows, trafi na rynek wideo w zbliżonym, przypuszczalnie tym samym, czasie.

Co wiemy o gameplayu w Godfall?

Na ten moment o omawianej grze nie można zbyt wiele powiedzieć, a wszelakie materiały promocyjne wyglądają jeszcze dość oszczędnie. Wiemy na pewno, że Godfall to gra z akcją osadzoną w świecie fantasy i bawić się będziemy mogli zarówno indywidualnie, jak i w towarzystwie.

Zarówno w trybie jednoosobowym, jak i kooperacji, podstawy cel rozgrywki pozostaje niezmienny: zadanie grającego stanowi eksploracja świata (budowanego na zasadzie inspiracji twórczością Brandona Sandersona), któremu grozi zagłada, i pokonywanie szeregu przeciwników. Jest w tej rozgrywce sporo elementów looter shootera, a opcja multiplayer zakłada jednoczesną zabawę maksymalnie dla trzech użytkowników.

godfall to pierwsza gra na ps5?

W trakcie kampanii będziemy mogli rozwijać naszego bohatera (wybranego spośród trzech klas postaci), doskonalić go pod kątem umiejętności bojowych i wyposażać w coraz to lepsze uzbrojenie oraz broń (głównie białą). Dotąd wśród w opinii pojawiło się wiele takich, zgodnie z którymi Godfall rysuje się jako gra podobno do Destiny, Tom Clancy’s The Division 2, nie mówiąc już o takim zasłużonym klasyku jak Diablo. Bez wątpienia coś w tym jest, ale być może właśnie takiej gry potrzebują na początek swojej przygody z PlayStation 5 fani produktów od Sony.

Sprawdź też wymagania sprzętowe GodFall

O Godfall najwięcej się mówi w kontekście PlayStation 5, ale nie zapominamy, że to gra, która ukaże się także na PC. Oczywiście do poznania oficjalnych wymagań sprzętowych gry minie jeszcze trochę czasu, ale kilka branżowych portali pokusiło się już o przewidywania na bazie trailerów i wymagań podobnych gier. Jaki obraz wyłania się zazwyczaj z takich przewidywań?

Minimalne wymagania sprzętowe Godfall

  • System operacyjny: Windows 7 64
  • Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3GHz / AMD FX-8320
  • Karta graficzna: AMD Radeon R9 380 lub NVIDIA GeForce GTX 960 2GB
  • Pamięć: 8 GB RAM
  • Wolne miejsce na dysku: 50 GB

Zalecane wymagania sprzętowe Godfall

  • System operacyjny: Windows 7 64
  • Procesor: Intel Core i7-6700K 4-Core 4.0GHz / AMD Ryzen R5 1600
  • Karta graficzna: AMD Radeon RX Vega 56 8GB lub NVIDIA GeForce GTX 1070
  • Pamięć: 16 GB RAM
  • Wolne miejsce na dysku: 50 GB
Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments