Google Play Pass – subskrypcja na aplikacje w Androidzie

Stanisław Odoj Aktualności o grach Publikacja: 25.09.2019, 10:00 Aktualizacja: 25.09.2020, 10:15
Do coraz modniejszych usług subskrypcyjnych dołączył sklep Google Play. Podobną usługę oferuje np. Apple Arcade, czy choćby subskrypcje w niektórych internetowych sklepach z grami. Google Play Pass działa na razie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale jeśli usługa okaże się sukcesem to możemy spodziewać się jej szybkiego wprowadzenia również w Polsce.
10 Udostępnień

Co to jest Google Play Pass?

Obecnie coraz więcej usług czy nawet produktów jest oferowanych w formie subskrypcji. Za pewną miesięczną opłatą zyskujemy dostęp do – na przykład – biblioteki gier, z której możemy dowolnie korzystać, aż do czasu zakończenia subskrypcji. Zgodnie z tym trendem własną usługę 'wynajmu’ gier i aplikacji mobilnych uruchomił sklep Google Play. Nie jest jeszcze jasne kiedy nastąpi jej światowa premiera. Google podaje jedynie, że należy „być czujnym”.

Ile kosztuje Google Play Pass?

Google Play Pass kosztuje nominalnie 4.99 dolarów miesięcznie, a z jednej subskrypcji może korzystać do 6 członków rodziny. Przez ograniczony czas (do 10 października) Play Pass jest dostępne w promocyjnej cenie 1.99 dolara miesięcznie na rok. Nie wiadomo jeszcze ile usługa będzie kosztowała w Polsce, można jednak przypuszczać, że nie będzie droższa od wersji amerykańskiej.

W jakie gry można zagrać w Google Play Pass?

Biblioteka usługi obejmuje m.in. gry takie jak:

  • Limbo
  • Terraria
  • Stardew Valley
  • Monument Valley 2

Czyli czołówkę najlepszych płatnych gier mobilnych. Nie są to może najnowsze tytuły, ale są wciąż aktualizowane i jeśli warto grać w jakieś gry mobilne – to właśnie w takie. Oprócz tego, co odróżnia Google Play Pass od Apple Arcade, w ramach usługi dostępne są bez żadnych reklam aplikacje takie jak AccuWeather czy Photo Studio Pro.

Łącznie klienci usługi dostają dostęp do ponad 350 gier i aplikacji. Lista ta będzie zapewne w najbliższym czasie rozszerzana. Czy w takiej objętości usługa trafi do polskich telefonów i innych urządzeń mobilnych? Tego jeszcze nie wiadomo.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments