GWINT zniknie z PS4. CD Projekt Red zwija karciankę z konsol

Michał Małysa Aktualności o grach Publikacja: 5.12.2019, 13:00 Aktualizacja: 5.12.2020, 11:39
Wiedźmińska Gra Karciana była ewenementem w czasach, gdy karcianki trzymają się raczej PC oraz urządzeń mobilnych. Niestety, była - ze względu na małą liczbę zainteresowanych graczy GWINT zniknie z PS4 oraz Xbox One. Niedługo będzie miała w zamian miejsce premiera GWINTA na Androida.
gwint znika z ps4 oraz xbox one b
12 Udostępnień

GWINT na PS4 oraz Xbox One nie będzie dłużej wspierany

Na oficjalnej stronie Wiedźmińskiej Gry Karcianej GWINT pojawiło się oświadczenie CD Projekt RED, w którym ogłoszone zostało wycofanie wsparcia dla gry na PS4 oraz Xbox One. To słaba wiadomość dla tych entuzjastów karcianek, którzy wciągnęli się w spin-off wiedźmińskiej serii tylko ze względu na dostępność dla graczy konsolowych. Konkurencja, na czele z blizzardowym Hearthstone, mogła być bowiem ogrywana wyłącznie na PC oraz urządzeniach mobilnych.

Jak twórcy gry tłumaczą swoją decyzję? – Kiedy odpaliliśmy konsolowe wersje GWINTA w 2017 roku, naszym celem było dostarczenie graczom konsolowym takiego samego poziomu wsparcia, jakie dostawali użytkownicy pecetowego odpowiednika gry. Z racji na wystartowanie GWINTA na iOS oraz rychłym wypuszczeniem wersji na Androida liczba wspieranych platform znacząco wzrosła. Patrząc w przyszłość, nie sądzimy, abyśmy byli w stanie wspierać rosnącą liczbę wersji GWINTA z jednoczesnym zachowywaniem balansu pomiędzy nimi – tłumaczy CD Projekt RED.

Począwszy od 9 grudnia GWINT na PS4 oraz Xbox One zostanie więc zamrożony w obecnym stanie, a do 9 czerwca dokonywać będziemy mogli na nim różnego rodzaju operacji. Związane są one z przenoszeniem naszej kolekcji kart na inne platformy.

Co z kontami graczy GWINTA na PS4 oraz Xbox One?

Podobnie jak w przypadku większości cyfrowych karcianek, model biznesowy GWINTA również oparty jest na systemie mikrotransakcyjnym. Oznacza to, że liczni gracze nabywali cyfrowe karty za pieniądze, zamiast poświęcać czas na żmudne budowanie kolekcji. Jako że produkt CD Projekt RED nie oferuje rozgrywki międzyplatformowej, konto konsolowe przenieść należy do systemu GOG.com.

Opcja na skopiowanie konta dostępna będzie przez 6 miesięcy, od 9 grudnia do 9 czerwca. Wśród kopiowanej zawartości kont znajdą się:

  • wszystkie zebrane ornamenty
  • pył meteorytowy (tylko dla graczy Xbox One)
  • wszystkie inne waluty
  • karty
  • spisy talii
  • poziom konta
  • obecna ranga
  • nagrody z gry Wojna Krwi
  • kontrakty

Niemożliwym jest natomiast przetransferowanie pyłu meteorytowego z kont GWINTA na PS4. Gracze powinni więc przed skopiowaniem konta wydać go na przedmioty, które mogą być przeniesione. 

Źródło: CD Projekt Red. Grafika: CD Projekt RED.

 

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments