Halo Infinite. Premiera gry przesunięta na 2021 rok!

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 12.08.2020, 9:45 Aktualizacja: 12.08.2021, 9:46
Szósta część słynnej serii strzelanek miała być jedną z gier startowych Xbox Series X. Okazuje się jednak, że po ostatniej fali krytyki ze strony graczy produkcja zaliczy obsuwę. Premiera Halo Infinite została przesunięta na 2021 rok i nie ulega wątpliwości, że przewijająca się wśród usprawiedliwień pandemia jest tylko pretekstem.
zapowiadamy premierę Halo Infinite
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Halo Infinite poruszone zostały następujące tematy:

Na kiedy zaplanowano premierę Halo Infinite?

Premiera Halo Infinite planowana była na końcówkę tego roku i nikt nie spodziewał się, aby termin ten ulec mógł przesunięciu. Gra miała być bowiem jednym z tytułów startowych konsoli Xbox Series X. Halo to obok Forzy i Gears of War jedna z najbardziej prominentnych serii gier exclusive Microsoftu, więc jej ukazanie się wraz z premierą nowej konsoli było przyklepane od dawna. Co się zmieniło?

premiera Halo Infinite razem z Xbox Series X!

Ostatni duży pokaz gry spotkał się ze sporą krytyką ze strony graczy. Twórcy postawili nie malować trawy na zielono i przyznać, że faktycznie potrzebują kilku dodatkowych miesięcy na dopracowanie produkcji. Choć wśród usprawiedliwień pojawia się pandemia, wszyscy zdają sobie sprawę, że chodzi przede wszystkim o czas potrzebny na dopieszczenie wciąż niesatysfakcjonującego gameplayu.

Halo Infinite to szósta część zapoczątkowanej blisko dwadzieścia lat temu serii Halo. Tytuł ukaże się na PC oraz konsolach Xbox One i Xbox Series X. Przygotowały go na zasadzie współpracy studia 343 Industries i SkyBox Labs, wydaniem zajmie się natomiast firma Xbox Game Studios.

Legendarny Master Chief powraca

Halo Infinite stanowi bezpośrednią kontynuację poprzedniej części serii i akcja rozgrywa się po wydarzeniach z Halo 5: Guardians. Wcielamy się w postać Master Chiefa – to sporej sławy żołnierz o nadzwyczajnych umiejętnościach bojowych, cieszący się silną reputacją i wchodzący w skład elitarnego oddziału Spartan.

Obecność Master Chiefa nie będzie zaskoczeniem, ponieważ to bohater obecny od czasu narodzin serii. W szóstej odsłonie serii wraz ze swoimi sojusznikami będzie miał za zadanie zapanować nad rządami terroru, które opanowały galaktykę. Czego się można spodziewać, łatwo nie będzie.

Pierwszoosobowa strzelanka na PC i konsole

Omawianą grę przygotowano w oparciu o całkowicie nowy silnik Slipspace. Rozgrywkę obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby. Składa się na nią szereg rozmaitych misji, w dużej mierze opartych na zadaniu wyeliminowania pokaźnej ilości przeciwników. W końcu mający zaplanowaną premierę na 2020 rok Halo Infinite to reprezentant gatunku klasycznej strzelanki.

W najnowszą odsłonę serii, jak w przypadku poprzedniej części oraz kilku spin-offów i prequeli, będziemy mogli zagrać indywidualnie lub w towarzystwie. Tryb multiplayer oparty został na zasadach rywalizacji. Z innymi użytkownikami będziemy mogli zagrać w przestrzeni internetu lub zajmując tę samą domową kanapę przy opcji podzielonego ekranu.

Z racji iż akcja Halo Infinite rozgrywa się w przyszłości, to do dyspozycji kierowanego przez nas Master Chiefa pozostaje rozbudowany repertuar bojowy – mnóstwo futurystycznej broni palnej i innych gadżetów. Na tym nie koniec. Poruszanie się oraz wykonywanie działań ofensywnych będzie możliwe przy użyciu różnorakich pojazdów oraz maszyn powietrznych. Obszar do pokonania jest dość spory, zatem na pewno usprawnią nam przemierzanie terenu.

Powinniśmy liczyć nie tylko na efektowną strzelanką, lecz także przyjemną dla oka oprawę wizualną. Korzystanie ze wspomnianego sinika Slipspace ma zagwarantować generowanie widowiskowych, dopracowanych w detalach krajobrazów, a także realistycznie wyglądających roślin i zwierząt.

W Halo Infinite nie zabraknie także edytora Forge – znanej już opcji choćby z poprzedniej części serii, Halo 5: Guardians. Podobno jego możliwości mają być jeszcze większe i możliwość modyfikowanie map jest jednym z tych aspektów, na którym twórcy szóstki położyli szczególny nacisk.

Znajomość poprzednich odsłon Halo nie jest wymagana, jeżeli chcemy czerpać dozę przyjemności z rozgrywki, niemniej można się spodziewać różnych nawiązań czy cutscenek bezpośrednio odnoszących się do wydarzeń z poprzednich części. Dlatego warto przynajmniej mieć wiedzę o czołowych bohaterach świata czy obecnych w nim frakcjach.

Zanim odbędzie się premiera Halo Infinite i gra trafi rynek, zaplanowane zostaną beta-testy trybów wieloosobowych. Przewidzianych jest ich co najmniej kilka, a pierwsze zostaną zorganizowane dla użytkowników Xbox One.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments