Halo Infinite bez wydania na Xboksa One? 343 Industries zabrało głos

Bartosz Witoszka Aktualności o grach Publikacja: 24.12.2020, 10:30 Aktualizacja: 25.12.2021, 10:27
Na trzy miesiące przed premierą Xboksa Series X|S dowiedziedzieliśmy się, że nowe konsole Microsoftu nie będę miały żadnych startowych tytułów na wyłączność. Halo Infinite zostało w sierpniu przesunięte na 2021 rok, a powodem miała być chęć dopracowania tytułu, zwłaszcza że ma on ukazać się również na starszym Xboksie One. Niedawno pojawiły się plotki o tym, że wersja ta miała zostać anulowana.
0 Udostępnień

Problemy 343 Industries

Halo Infinite miało być perłą w koronie wydanego na początku listopada Xboksa Series X|S, ale już w sierpniu dowiedzieliśmy się, że kolejna odsłona flagowej serii Microsoftu nie pojawi się na czas. Po tym, jak jedna z letnich prezentacji gry spotkała się z ogromną krytyką społeczności, deweloperzy z 343 Industries postanowili dać sobie więcej czasu na dopracowanie tytułu. Dwa tygodnie temu dowiedzieliśmy się, że gra pojawi się jeszcze później, niż zakładano, a w międzyczasie okazało się, iż Chris Lee, szef studia i reżyser Halo Infinite, odszedł z 343 Industries.

W tym wszystkim pojawiły się również nieoficjalne informacje o usunięciu wersji gry tworzonej z myślą o Xboksie One. Halo Infinite, jak wiele międzygeneracyjnych tytułów, powstaje zarówno na stare, jak i obecne już konsole, a priorytetem dla Microsftu jest udostępnienie wszystkich edycji jednocześnie. Część graczy uważa, że to na skutek problemów z optymalizacją.

Nieoficjalne doniesienia o braku Halo Infinite na Xboksie One

Pierwsze tego typu doniesienia otrzymaliśmy jeszcze w sierpniu, ale studio szybko je zdementowało, potwierdzając, że Halo Infinite ukaże się na komputery osobiste oraz konsole zarówno starej, jak i obecnej generacji. Plotki o braku wersji na Xboksa One powróciły dwa dni temu, gdy jeden z użytkowników Twittera zauważył, że na profilu LinkedIn Chada Mirshaka, głównego projektanta interfejsów Halo Infinite, zabrakło informacji o porcie gry na starszą konsolę Microsoftu.

John Junyszek, osoba odpowiadająca za kontakty ze społecznością, kilka godzin później zaprzeczyła tym doniesieniom, a Mirshak uzupełnił swoje cyfrowe CV o – jak się okazuje – bardzo istotną informację.

Dokładna data premiery Halo Infinite nie jest jeszcze znana, ale według najnowszych informacji tytuł ukaże się na rynku w drugiej połowie 2021 roku.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments