Harvest Moon: One World. Premiera na Switcha potwierdzona! [ZAPOWIEDŹ]

Radosław Dąbrowski Aktualności o grach Publikacja: 14.05.2020, 11:09 Aktualizacja: 14.05.2021, 11:13
Oficjalnym komunikatem od Rising Star Games oraz Natsume Inc. jest zapowiedź nowej części słynnej serii rolniczej. Premiera Harvest Moon: One World odbędzie się jeszcze w tym roku, prawdopodobnie jesienią, i gra wydana zostanie w wersji na Nintendo Switch. Przybliżamy najważniejsze informacje o tej nowości.
premiera Harvest Moon: One World na Switcha jeszcze w tym roku!
0 Udostępnień

W artykule na temat premiery Harvest Moon: One World na Nintendo Switch poruszone zostały następujące tematy:

Kiedy ukaże się Harvest Moon: One World na Nintendo Switch?

Premiera gry została zapowiedziana, lecz nie podano jeszcze konkretnego terminu, w którym to nastąpi. Na pewno Harvest Moon: One World należy się spodziewać jesienią. Tytuł ukaże się w wydaniu przeznaczonym na konsole Nintendo Switch.

W przeszłości części serii Harvest Moon trafiały na rynek gier wideo w wersjach na rozmaite urządzenia: Game Boy, Nintendo 64, PlayStation, Wii czy PlayStation Portable. W poprzednim roku na Nintendo Switch ukazały się przykładowo ostatnia część Harvest Moon: Light of Hope, remake 3D Story of Seasons: Friends of Mineral Town, crossover Doraemon: Story of Seasons czy inny spin-off Harvest Moon: Mad Dash.

Teraz pora na Harvest Moon: One World. Czy jest to gra, która ma szansę przebić fenomen Animal Crossing?

Czym jest seria Harvest Moon?

Seria Harvest Moon została zainaugurowana w 1996 roku przez japońskie studio Victor Interactive Software i wydana na Super Nintendo Entertainment System. Obecnie nad rozwojem projektu czuwa firma Marvelous Inc., posiadająca do niego prawa. Pierwsze opinie na temat debiutu nie były najlepsze i spotkał się on z dość chłodnym przyjęciem, niemniej po blisko ćwierćwieczu seria cieszy się wielką popularnością i doczekała się ponad 30 tytułów, licząc jej wszystkie części oraz spin-offy.

Na Switcha wyszło jak na razie m.in. Harvest Moon: Light of Hope

Nie od dziś wiadomo, że użytkownicy lubią sięgać po gry, w których mogą tworzyć własny świat – budować i urządzać domy, ogrody zoologiczne, restauracje, a do tego kształtować relacje pomiędzy przebywającymi w tej własnej wirtualnej rzeczywistości bohaterami. Podobną rozrywkę zapewnia Harvest Moon – seria oparta na zakładaniu farmy i wcielaniu się w postać rolnika, mającego na celu zbudować i stale rozwijać gospodarstwo.

O gameplayu nowej części Harvest Moon

Twórcom najnowszej części serii zależało na tym, aby uzyskać balans pomiędzy starszymi użytkownikami oraz młodszym pokoleniem. Zwięźle ujmując: One World ma przypaść do gustu wszystkim. Główne miejsce akcji stanowi świat, w którym warzywa i owoce znane są jedynie ze starej księgi. Naszym zadaniem jest eksplorowanie olbrzymiej przestrzeni i rozwiązanie tajemnicy zawartej w odkrytym księgozbiorze.

Gra została przygotowana w oparciu o nowy silnik i ma zapewnić totalnie świeże wrażenia, wynikające przede wszystkim z ulepszonej warstwy graficznej. Niezmienna pozostaje przewodnia idea bycia rozrywkową, dostarczającą wielu znakomitych przygód rozgrywką rolniczą, choć i w niej można się dopatrzyć pewnych nowości.

Z jednej strony czeka na nas standardowe zarządzanie gospodarstwem rolnym, budowanie i modernizowanie obiektów, hodowanie roślin i zwierząt, kupowanie rozmaitego sprzętu i sprzedawanie produktów, czy zaopatrywanie się w niezbędne surowce, z drugiej w One World cel stanowi udanie się w podróż poza domostwo i kultywowanie całego świata. Pod tym względem szykuje się wobec tego doprawdy wyjątkowa część z tak rozlegle rozbudowanej już serii.

Zobacz także:
Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2. Remaster idealny
Aktualności o grach, 9 lip 2021
Loki w Fortnite
Gry, 30 cze 2021
Nie żyje pierwowzór psa z Fallout 4
Aktualności o grach, 28 cze 2021
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments