Hatsune Miku na irlandzkiej maturze

zagrano Aktualności o grach Publikacja: 10.06.2021, 11:27 Aktualizacja: 10.06.2021, 11:27
Kiedy Hatsune Miku powołano do życia na potrzeby wokalnego syntezatora Vocaloid, nikt zapewne nie mógł przewidzieć jak bardzo stanie się popularna. Wpływ wirtualnej wokalistki na popkulturę potwierdza chociażby fakt, że pojawiła się w jednym z zadań na tegorocznej maturze w Irlandii.
0 Udostępnień

Fot. Naohiko Kitamura/Flickr – Hatsune Miku.

Jak informował jeden z użytkowników forum Resertera, wśród tegorocznych zadań maturalnych z języka angielskiego, irlandzcy licealiści musieli przeczytać esej zatytułowany „Koniec muzyki jaką znamy?”, którego jeden z akapitów poświęcony był Hatsune.

Po jego lekturze do abiturientów należała m.in. odpowiedź na pytanie: „Czy wolałbyś iść na koncert prawdziwego wykonawcy w rodzaju Lady Gagi czy artysty wirtualnego, takiego jak Hatsune Miku?” oraz napisanie krótkiego opowiadania, w którym turkusowowłosa wokalistka przedostaje się do realnego świata.

Wiele już napisano o szalonej popularności Hatsune, która w krótkim czasie osiągnęła status najsłynniejszego wirtualnego idola w Azji. Teraz jak widać, jest także obiektem rozważań podczas egzaminów maturalnych. Przynajmniej w Europie Zachodniej. A wy co? Dalej analiza „Barki”?

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments