HBO GO droższe. Ile kosztuje abonament po zmianach?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 21.10.2019, 18:46 Aktualizacja: 21.10.2019, 18:46
Chociaż abonament HBO GO nadal będzie tańszy niż ten Netfliksa, różnice pomiędzy obiema platformami z serialami na żądanie powoli zaczynają się zacierać. Po zeszłorocznej obniżce ceny za abonament, jesienią tego roku subskrypcja zdrożeje. Opłata wynosiła będzie od teraz 5 złotych więcej.
zmiana ceny abonamentu hbo go - szukajac alaski
9 Udostępnień

HBO GO zmienia ceny subskrypcji. Ile kosztuje teraz?

Zgodnie z sierpniowymi doniesieniami na temat zmian w cenie abonamentu HBO GO, od listopada zapłacimy więcej za dostęp do seriali z platformy streamingowej HBO. Po obniżce ceny za subskrypcję w październiku 2018 r., kiedy abonament HBO GO staniał z 29,90 zł do 19,90 zł, właściciele platformy zdecydowali się podnieść cenę o 5 zł.

Wszyscy abonenci HBO GO dostali dziś wiadomość o zmianie ceny subskrypcji. – Piszemy do Ciebie, aby poinformować Cię o zbliżającym się podwyższeniu ceny subskrypcji. Twoja miesięczna opłata za subskrypcję wzrośnie z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies. w pierwszym dniu rozliczeniowym po 21 listopada – napisano w mailu.

Jaki jest powód podniesienia abonamentu HBO GO?

Według zapewnień HBO, wzrost comiesięcznej opłaty związany jest z podniesieniem jakości usługi streamingowej. – Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi – czytamy w wiadomości o zmianie ceny subskrypcji.

Spekuluje się jednak, że wzrost opłaty za HBO GO związany jest z wycofaniem z Polski platformy Showmax. Zeszłoroczny spadek ceny subskrypcji o dziesięć złotych miał na celu zwiększenie konkurencyjności platformy streamingowej HBO, ale rywal uciekł już z naszego rynku z podkulonym ogonem, więc po roku podniesienie opłaty o 5 zł nie musi wiązać się z ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami w postaci odpływu klientów do konkurencji.

Ciekawe, jak na nową cenę HBO GO wpłynie potencjalne wejście do Polski platformy Disney+. Choć nie pojawi się ona w naszym kraju na samym starcie, być może podwyżka opłaty abonamentowej jest tylko robieniem gruntu pod ponowną obniżkę. Przekonamy się o tym w przeciągu kilku miesięcy, a ewentualnych malkontentów zapraszamy do naszego przeglądu nowych seriali HBO GO w październiku. Może przed anulowaniem abonamentu warto dooglądać co ciekawsze pozycje?

Źródło: HBO. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o