HBO GO droższe. Ile kosztuje abonament po zmianach?

Michał Małysa Seriale Publikacja: 21.10.2019, 18:46 Aktualizacja: 31.12.2020, 14:05
Chociaż abonament HBO GO nadal będzie tańszy niż ten Netfliksa, różnice pomiędzy obiema platformami z serialami na żądanie powoli zaczynają się zacierać. Po zeszłorocznej obniżce ceny za abonament, jesienią tego roku subskrypcja zdrożeje. Opłata wynosiła będzie od teraz 5 złotych więcej.
zmiana ceny abonamentu hbo go - szukajac alaski
10 Udostępnień

HBO GO zmienia ceny subskrypcji. Ile kosztuje teraz?

Zgodnie z sierpniowymi doniesieniami na temat zmian w cenie abonamentu HBO GO, od listopada zapłacimy więcej za dostęp do seriali z platformy streamingowej HBO. Po obniżce ceny za subskrypcję w październiku 2018 r., kiedy abonament HBO GO staniał z 29,90 zł do 19,90 zł, właściciele platformy zdecydowali się podnieść cenę o 5 zł.

Wszyscy abonenci HBO GO dostali dziś wiadomość o zmianie ceny subskrypcji. – Piszemy do Ciebie, aby poinformować Cię o zbliżającym się podwyższeniu ceny subskrypcji. Twoja miesięczna opłata za subskrypcję wzrośnie z 19,90 zł/mies. do 24,90 zł/mies. w pierwszym dniu rozliczeniowym po 21 listopada – napisano w mailu.

Jaki jest powód podniesienia abonamentu HBO GO?

Według zapewnień HBO, wzrost comiesięcznej opłaty związany jest z podniesieniem jakości usługi streamingowej. – Powodem wzrostu ceny jest to, że w nadchodzących miesiącach zwiększamy liczbę udostępnianych seriali, oferując jeszcze więcej amerykańskich produkcji HBO, takich jak Watchmen czy Czarnobyl, a także szereg seriali HBO produkowanych w Europie, takich jak Wataha czy Nieświadomi – czytamy w wiadomości o zmianie ceny subskrypcji.

Spekuluje się jednak, że wzrost opłaty za HBO GO związany jest z wycofaniem z Polski platformy Showmax. Zeszłoroczny spadek ceny subskrypcji o dziesięć złotych miał na celu zwiększenie konkurencyjności platformy streamingowej HBO, ale rywal uciekł już z naszego rynku z podkulonym ogonem, więc po roku podniesienie opłaty o 5 zł nie musi wiązać się z ewentualnymi negatywnymi konsekwencjami w postaci odpływu klientów do konkurencji.

Ciekawe, jak na nową cenę HBO GO wpłynie potencjalne wejście do Polski platformy Disney+. Choć nie pojawi się ona w naszym kraju na samym starcie, być może podwyżka opłaty abonamentowej jest tylko robieniem gruntu pod ponowną obniżkę. Przekonamy się o tym w przeciągu kilku miesięcy, a jeżeli zmiana ceny odstraszyła was od platformy, koniecznie sprawdźcie nasz przegląd miejsc gdzie oglądać seriale. Są tam również opcje darmowe, które mogą być idealnym wyborem dla osób poirytowanych rosnącymi cenami subskrypcji nie tylko w przypadku HBO GO, ale również Netflix.

Źródło: HBO. Grafika: materiały prasowe.

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments