HBO GO – poradnik użytkownika

Stanisław Odoj Seriale Publikacja: 22.07.2019, 17:00 Aktualizacja: 22.07.2019, 17:00
Masz pytania związane z serwisem HBO GO? Postaraliśmy się na nie odpowiedzieć. Wiemy, jak kupić HBO GO, co można na nim obejrzeć i jak oglądać je za darmo. 
0 Udostępnień

HBO GO – jak oglądać za darmo?

Jak wiele innych serwisów streamingowych HBO GO oferuje promocję oglądania za darmo przez pierwszy miesiąc. W tym celu wystarczy dodać informacje ze swojej karty kredytowej czy płatniczej do konta HBO GO. Po dodaniu jej przez miesiąc będziesz mógł oglądać seriale i filmy całkowicie za darmo! Ale uwaga. Jeśli po tym terminie nie odłączysz jej od konta to automatycznie z karty zostanie pobrana standardowa opłata za usługę. Oczywiście, możesz założyć później konto na innego członka rodziny czy znajomego, o ile też ma kartę płatniczą.

Inną możliwością jest „podpięcie” się pod kogoś i oglądanie treści na cudzym koncie. HBO GO umożliwia oglądanie na dwóch urządzeniach jednocześnie. Jeśli ktoś się na to zgodzi, to możesz poprosić o dostęp do cudzego konta i bez problemu oglądać HBO. Jest to całkowicie legalne i dopuszczalne przez warunki użytkowania serwisu.

Ile kosztuje HBO GO?

Mamy bardzo dobre informacje. HBO GO używa tylko jednej stawki abonamentu. To oznacza, że każdy dostaje takie same treści w takiej samej jakości. W dodatku serwis jest stosunkowo tani – po zmianie ceny abonamentu HBO GO z października 2019 roku comiesięczna opłata wynosi 24,99 zł. Koszt konkurencyjnego Netfliksa to co najmniej 34 zł, za które nie dostaniemy nawet jakości HD. Plan Standard, w którym dostaniemy jakość 1080p to koszt 43 zł, a 4K to 52 zł. Różnica w stawkach jest więc dość znaczna. Aby kupić dostęp do HBO GO wystarczy podczas rejestracji podać dane ze swojej karty kredytowej lub płatniczej

Na ilu urządzeniach można oglądać HBO GO?

HBO GO można oglądać na raz na dwóch urządzeniach, a zarejestrować na pięciu. W ramach pięciu urządzeń można zarejestrować telewizor, komputer, konsolę, smartfon czy dowolne inne urządzenie. W porównaniu do Netfliksa to przeciętna liczba urządzeń. U amerykańskiego konkurenta w planie podstawowym można oglądać jednocześnie na jednym urządzeniu, w standardzie na dwóch, a w premium na czterech.

Jak zrezygnować z HBO GO?

To stosunkowo proste. Pamiętaj, że opłata za serwis nalicza się za miesiąc z góry, najlepiej jest więc zrezygnować po 29 dniach od ostatniej opłaty.

  1. Wejdź na swoje konto przez urządzenie mobilne (tablet, komórkę), lub komputer osobisty,
  2. kliknij “ustawienia”,
  3. kliknij “zarządzaj abonamentem”,
  4. kliknij “przejdź do strony rezygnacji”,
  5. kliknij “zrezygnuj z abonamentu”.

Jak oglądać HBO GO na telewizorze

Istnieją co najmniej trzy sposoby na to jak oglądać HBO GO na telewizorze. Najłatwiejszym z nich jest na pewno ściągnięcie dedykowanej aplikacji dla swojego smartTV. Wystarczy wyszukać aplikację HBO w sklepie danej marki telewizora, np. LG.

Nie zawsze będzie to jednak możliwe. Starsze typy telewizorów nie obsługują aplikacji HBO. Pozostają wtedy jeszcze dwie możliwości. Pierwsza to połączenie telewizora do komputera za pomocą kabla HDMI i odtwarzanie treści za pomocą przeglądarki. Druga, chyba nawet wygodniejsza możliwość, to dokupienie do telewizora Chromecasta lub Apple TV. Te przystawki do telewizora umożliwiają korzystanie z funkcji smart TV bez posiadania smart TV poprzez zastąpienie systemu operacyjnego naszego telewizora. Wystarczy połączyć się z siecią Wi-Fi i ściągnąć aplikację HBO GO.

HBO GO – co to jest, co warto obejrzeć?

HBO GO to serwis streamingowy znanej stacji amerykańskiej stacji telewizyjnej HBO. HBO jest znane od lat z produkcji ambitnych, doskonałych jakościowo seriali, stąd każdy fan srebrnego ekranu powinien się z powstania tego serwisu bardzo ucieszyć.

Oprócz seriali na HBO GO można też oglądać filmy. Są to znane i lubiane produkcje, takie jak Interstellar, Nietykalni, Venom czy Iniemamocni. W bazie HBO GO znajduje się aż 1464 filmów i seriali. Niestety, obecnie nie da się zmienić jakości w tym serwisie streamingowym. HBO najwyraźniej postanowiło postawić na prostotę

Zobacz także:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments